MUZIEKTENT Gedurende vele jaren stond er in de rozen tuin van ons Volkspark een zeer mooie rustieke muziektent. Lange tijd was deze tent zelfs omgroeid met hele mooie klim rozen. Om te zien voorwaar een „sprookjes tent". Helaas dachten de musicerende en zingen de verenigingen, die ook op deze tent hun programma's naar voren brachten er niet zo over. Het fraaie lofwerk, zomede het grote overstekende koepeldak en dan nog de rozenbegroeiing, waren alle oorzaak dat het voortgebrachte geluid in deze tent volkomen gesmoord werd. Jaren geleden is er al eens getracht hierin verbetering te brengen, door in deze tent een houten achterwand aan te brengen en de rozen- begroeiing te verwijderen. De accoustiek werd hierdoor inderdaad wel wat beter, doch de algehele bevrediging bleef uit. De jubileumfeesten van het vorige jaar hebben echter uitkomst gebracht. Voor de opstelling van de grote feesttent was het nodig dat de bovenbouw van de muziek tent tijdelijk werd afgebroken om de on derbouw te kunnen gebruiken als podium in de grote feesttent. De feesten behoren echter weer tot het verleden, de feesttent is weer opgeruimd en de stenen onderbouw van de muziektent staat nu al ongeveer een jaar als een ruïne in ons mooie Park. Hier moest natuurlijk een oplossing komen. De oude bovenbouw er zo weer opzetten ging niet, aangezien bleek dat verschillende houtdelen erg vermolmd waren. Als er daj^ toch iets anders moest komen, dan O'^B gaarne een betere vormgeving van de g^^ hele tent. Door inschakeling van de Ko ninklijke Federatie van Harmonie- en Fan- faregezeischappen, het bezichtigen van ver schillende moderne tenten en verder door de medewerking van geluidstechnici heeft onze bedrijfsarchitect, de heer Bouma, een plan klaar gestoomd, dat er naar onze me ning in alle opzichten mag zijn. Volgens ingewijden zal het bouwen van deze nieuwe tent enige maanden in beslag nemen. Na tuurlijk is iedereen zeer benieuwd naar het resultaat, maar voorlopig moeten we het doen met de tekening die U hierbij afge beeld vindt. Wij beloven echter onze lezers op de hoogte te zullen houden van de vor deringen van de bouw. 2

Het Anker | 1961 | | pagina 2