De vrije ZATERDAG ë)it is een onderwerp, waarover veel wordt epraat, „maar", zegt men, „de huisvrouw is er niet mee gebaat". Doch zo moet het ook weer niet gezien worden, want wij moeten er van maken wat er van te maken is. Dit kan in iedere huishouding op dezelfde manier. Verrichtte de huisvrouw tot nu toe ook op zaterdagmorgen haar huishoudelijk werk met het oog op de zondag intensief, dar) zal de nieuwe werkindeling van vijf werk dagen en twee vrije dagen een herorgani seren van haar werkindeling gedurende de hele week vragen. De vijfdaagse werkweek is er nu eenmaal en nu wordt het tijd, dat ook de huisvrouw hierbij eens aan zichzelf denkt. Ze moet eens rustig kunnen lezen, zonder daarbij onderbroken te worden door huis houdelijke beslommeringen. Het advies, 's morgens wanneer ze nog fit en als iedereen de deur uit is, een uurtje voor zichzelf te reserveren, is geen kwaad idee. 's Avonds is ze vaak te moe om nog iets dat een beetje aandacht verdient, in zich op te nemen. Bovendien vragen de huisgenoten dan om haar of ligt er verstelwerk te wachten. „Want duurt mannenwerk van zon tot maan, vrouwenwerk is nooit gedaan". Ze moet er rekening mee houden, dat ze op zaterdag niet veel meer aan haar huis houden zal kunnen doen behalve het op maken van bedden, stofafnemen in de ka mers en bereiden van maaltijden. De vrije zaterdag vraagt om aanpassing van de huisvrouw. Zij kan er ook voor zor gen, dat haar man die morgen rustig kan gaan zitten werken, studeren of knutselen. Wellicht zal de heer des huizes dan ook in het huishouden een hand uitsteken, of met de kinderen gaan wandelen. En dan er gewoon voor zorgen, dat de ge zinsleden het prettig vinden thuis te zijn, is voor een groot deel de taak der huis vrouw. Hierbij worden onze huisvrouwen bijge staan door hun grote dochters die de huis houdschool bezoeken en daar veel naai werk verrichten, zodat er bijna de helft op die kledingstukken kan worden bespaard. G. V. In September beginnen er weer vele ver schillende cursussen opnieuw. Praat er eens over en geef je op bij de baas of bij mij. Bij de zuster maken de meisjes beeldige „geboorte-tegels": geen aardewerk, maar op linnen. In september komt er weer een nieuwe club. Doe je mee HOUDT UW POES BINNEN, TERWIJL ER NOG JONGE VOGELS ZIJN 13

Het Anker | 1961 | | pagina 13