Uitslag Paaspuzzel voor de jeugd De Voorzitter antwoordt dat hiervan nog geen officiële berichten zijn ontvangen. Hierna geeft de Voorzitter het woord aan de heer Sleijster, directeur van de Textiel school te Nijverdal, die een inleiding zal houden over het onderwijs aan de textiel school. De heer Sleijster schetst de mogelijkheden na de lagere school waarin thans, hoewel nog niet voldoende bekend, de textiel school een grote plaats inneemt. Spreker zegt dat de textielschool kan wor den vergeleken met een L.T.S., met dit ver schil dat het onderwijs aan de textiel school is gericht op de textielindustrie. De school staat onder toezicht van de Rijks inspectie voor het Nijverheidsonderwijs. Leerlingen kunnen geplaatst worden als ze 6 klassen van de lagere school hebben doorlopen. In het eerste leerjaar krijgen de leerlingen een algemene opleiding', zodat na dit jaar, in overleg met de ouders, een bepaalde rich ting kan worden gekozen. In het tweede en derde jaar worden de leerlingen bepaald bij de praktische as pecten van de textielindustrie, waarvoor in de praktijklokalen van de school diverse machines staan opgesteld. Na beëindiging van de cursus kan men in een bedrijf geplaatst worden. Vervolgens bestaat de mogelijkheid zich verder via het leerlingenstelsel (Betex) te ontwikkelen aan de textielschool. Hierbij ontvangen ze een verdere prakti sche opleiding in het bedrijf. De voortgezette opleiding duurt 2 jaar, waarna men in het bezit kan komen van het Betex-diploma. Verder ontvangen de werknemers, die in het bezit zijn van het diploma van de dag school een bedrag van f 100,per jaar op een spaarbankboekje van het bedrijf waar ze werken. Degenen die het Betex-diploma hebben behaald, ontvangen elk jaar f 150,-. Op deze manier is het mogelijk dat men op zijn 24e jaar een bedrag van f 1300,aan toelagen kan hebben ontvangen. Tenslotte wijst de heer Sleijster erop, daJ na deze studie ook nog de KadercursuiP kan worden gevolgd in Enschede, die aan sluit op het Betex-onderwijs. Spreker zegt hiermee te willen besluiten en hoopt, dat een en ander voor de aanwezi gen duidelijk is geweest. De Voorzitter dankt de heer Sleijster voor zijn uiteenzetting over het onderwijs aan de textielschool en zegt dat men thans een duidelijk beeld heeft gekregen van wat de textielschool beoogt, alsook welke mogelijk heden dit onderwijs biedt. Vervolgens wordt besloten op uitnodiging van de heer Sleijster, met de O.R. een be zoek te brengen aan de textielschool te Nijverdal. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. llllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllflIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIM Onze Ter Horst-jeugd heeft wel z'n beste beentje voorgezet bij het oplossen van de Paaspuzzel. Niet minder dan 23 goede op lossingen werden ingezonden. Dat is voor de redactie een aansporing om later nog eens een puzzel voor de kinderen te plaat sen. Maar of het deze zomer nog komt, kunnen we niet beloven, het lijkt ons meer iets voor de donkere wintermaanden We zullen eens zien of we dan niet een gezel lige puzzel voor jullie kunnen uitdokteren. Maar nu dan de prijswinnaars. Jullie zult begrijpen, dat we hebben moeten loten en daarbij zijn de volgende namen uit de bus gekomen le prijs: Ineke Harbers, Huttenwal 38A, Rij ss en; 2e prijs: G. Voortman, V. d. Broeke straat 18, Rijssen; 3e prijs: J. Pongers, Zuiderdwarsstraat 7, Enter Troostprijzen: J. Lefering, A. H. ter Horst laan 29, Rijssen; H. Dam Wichers, Vennekes- gaarden 43, Rijssen. Zij worden verzocht zich op maandag 5 juni, 5 uur, te melden aan het kantoor om hun prijsjes gezamenlijk in ontvangst te nemen. Diegenen, die deze keer niets gewonnen hebben, doen de volgende keer natuurlijk weer mee. Wie weet hebben ze dan meer geluk 10

Het Anker | 1961 | | pagina 10