Jaarverslag Huishoudschool 1960 Het afgelopen jaar was voor onze Huis houdschool een goed jaar. Het leerlingen aantal is weer gestegen, n.l. van 146 op 164. Deze leerlingen, meisjes, getrouwde vrou wen en zelfs een groepje mannen, volgden met veel animo de lessen, die, zoals het moet, niet alleen leerzaam zijn op allerlei gebied (naaien, koken, kinderverzorging, ta feldekken) maar ook gezellig. Deze gezelligheid komt het onderwijs ten goede, men neemt gemakkelijker eens een vriendin mee naar de les en bovendien is deze gezelligheid ook noodzakelijk als men de acht uurtjes in de fabriek erop heeft zitten. De naailessen worden elke avond en twee dagen per week ook 's morgens of 's mid dags gegeven. Er is ook een handwerkclubje en een spe ciale knipcursus. Normaal wordt in de naailes ook het knip pen geleerd. Er is een club voor kinderver zorging en voor ziekenverpleging thuis, die zowel door oudere meisjes als getrouwde vrouwen wordt bezocht. Kookcursussen werden in alle soorten ge geven en hadden veel bezoek. Het personeel bleef ongewijzigd. In 1960 werd door de fabriek een tentoon stelling van jute-produkten georganiseerd, waarbij veel onderwijzend personeel uit onze stad de school bezichtigde. De Spahi's vonden een gastvrij onthaal ge durende de fabrieks-feestweek en voelden zich thuis in onze school. In juli was er een fototentoonstelling van de feesten: 125 jaar Ter Horst Co. N.V. Het hoogtepunt der school was de tentoon stelling met modeshow op 22 en 23 juni, die zeer attractief was. Een film van Vliseline en demonstratie van Tornado brachten „weer eens wat anders". Voor moeders van de leerlingen van 14 jaar was er een gezellige bijeenkomst. 1 september begon een aantal meisjes van 14 jaar volgens de nieuwe regeling n.l. dat de fabriek en de school allebei worden be zocht. De school voor 11 uur (naaien, koken enz.) en de overige uren in de fabriek, met nog een vrije maandagmorgen. De be langstelling is goed. De verschillende eindlessen werden bijge woond door de dames van de Directie en door de leden van de contactcommissie. Wij hopen, dat onze leerlingen zich in de toekomst op huishoudelijk gebied steeds meer mogen ontwikkelen en dat onze Huis houdschool hun daarbij een goede steun moge zijn. De Directies van Ter Horst Co. N.V. en de Kamgarenspinnerij „Riessen" N.V. wil lenen wij heel veel dank brengen voor hun voortdurende en daadwerkelijke belang^ stelling voor onze school. De Directrice: J. E. v. d. GAAST. Modeshow zomer 1960 HUISHOUDSCHOOL Bij voldoende deelname komt er een cursus tafeldekken op woensdagavond (4 lessen). Zo spoedig mogelijk opgeven bij Mejuf frouw v. d. Gaast of bij de bazen. 26

Het Anker | 1961 | | pagina 26