ONDERNEMINGSRAADS VERGADERINGEN Vergadering van 8 december '60 Sedert de kopij van het Kerstnummer van het Anker de deur uitging, is er druk ver gaderd door de leden van de Ondernemingsraad. In de verslagperiode kwam de Raad niet minder dan viermaal in vergadering bijeen. Het zal iedereen wel duidelijk zijn dat dit veelvuldig overleg in verband stond met de plannen tot invoering van de ver- korte werkweek. Een verslag over hetgeen ter tafel werd gebracht vatten wij hieronder samen. Aanwezig waren, behalve de heer Thomas sen, alle leden en de heren Ligtenberg en Pavlicek. Deze vergadering werd bijeengeroepen om een bespreking te wijden aan de in te voeren verkorte werkweek aan de hand van de Vakraad ontvangen brief, waarvan de leden een afschrift ontvingen. De voorzitter, de heer Jordaan, meent dat het nuttig is om de verschillende in deze brief gestelde punten met elkaar door te nemen en om daarna de details van de diverse regelingen per afdeling te bespre ken in kleine commissies, die zullen worden gevormd uit vertegenwoordiger(s) van de betrokken afdeling (O.R.-leden), de bazen en de bedrijfsleiding. Successievelijk zullen deze commissies moeten vergaderen onder voorzitterschap van de heer Pavlicek. De bedoeling hiervan is, dat uit deze com missies suggesties naar voren komen voor lalgemene verbetering van het werk per afdeling, produktiviteitsverhoging, door een doelmatige werkwijze, welke tijdbesparend en materiaal-besparend werkt, terwijl ook ingeslopen schafttijden en dergelijke onder de loep zullen worden genomen. De voor stellen en opmerkingen, die tijdens deze besprekingen te berde worden gebracht, zullen worden genoteerd en voorzover deze tot het gewenste resultaat kunnen leiden, zullen zij later uitvoerig worden besproken. Het is niet de bedoeling om door deze maatregelen het werk gejaagder te maken, maar wij moeten wel bereiken, dat de be schikbare tijd zo nuttig mogelijk wordt besteed. Immers de arbeidstijdverkorting van 48 uur naar 45 uur voor de dagploeg zou anders een produktieverlies van 6 2/3 procent tengevolge hebben. Dit zullen we moeten trachten op te vangen door doel matiger te gaan werken. De voorzitter vraagt voor dit probleem de volle medewerking van de O.R.-leden en verzoekt hen hun gedachten eens hierover te laten gaan. Op het moment dat deze vergadering werd gehouden stond nog niet vast wanneer de 45-urige werkweek zou beginnen. Tussen 1 januari en 1 april zou deze werktijdverkor ting echter zijn beslag krijgen en op het moment van invoering moeten wij gereed zijn met de maatregelen, die zullen leiden tot de noodzakelijke produktiviteitsverbete- ring. De heer Meijerink meende, dat er wel het één en ander is op te vangen, maar hij vroeg zich af of de O.R. zich hierbij niet op gevaarlijk terrein ging begeven. Ligt dit vraagstuk niet meer op de weg van de bazen De voorzitter antwoordde hierop dat juist het gemeenschappelijk overleg zo belang rijk is om te komen tot een oplossing van de problemen en dat daarna ook zeker de leden van de Ondernemingsraad hierin een taak hebben. De heer Waanders zou graag zien, dat deze kleine commissies iets groter zouden zijn, zodat ook bijvoorbeeld elektriciëns en touw- bazen hierin zitting konden hebben. Juist omdat deze mensen dikwijls met anderen in aanraking komen, verwachtte de heer Waanders van hen goede suggesties. In eerste instantie achtte de voorzitter dit niet noodzakelijk, omdat men in een eerste gesprek toch slechts een globaal inzicht hoopt te krijgen van de mogelijkheden, 13

Het Anker | 1961 | | pagina 13