H uishoudschool Voor de lessen van Zr. Hulst hebben wij wel eens materiaal nodig, waar wij met wat goede wil van Uw kant wel aan kunnen komen. Het gaat n.l. om vilt. Wie op het punt staat haar oude vilthoed weg te gooien, wil deze misschien wel op de Huishoudschool brengen Alle kleuren kunnen wij gebruiken en hoe meer hoe liever Wat er op onze huishoudschool gebeurde We hebben direct na de vakantie een filmavond gehad over de toepassing van vliseline. Dit moet elk meisje, dat op onze school een naaicursus volgt, toch zeker wel interesseren. Maar we moeten tot onze spijt zeggen, dat er slechts een kleine op komst was, wat dus jammer was voor: le. de meisjes zelf, 2e. voor degene die de lezing organiseerde, 3e. voor haar die de waarde van goed zit tende kleding zo duidelijk wist te maken. Eind oktober was er een demonstratie van de snelkookpan. Hier was een goede op komst en nu vragen wij ons af: waarin zit dit verschil aan belangstelling Ligt de maag ons nader aan het hart dan ons uiterlijk Of worden de aankondigingen op ons bord slecht gelezen We hopen eigenlijk maar het laatste, want daarvoor hebben we een goede raad: „Loop nooit het bord voorbij, zonder eerst kennis te nemen van alle aankondigingen. Iedere dag kan er weer een nieuwe bijkomen". Appelbeignets De december-maand is maand waarin de huisvrouw veel moet koken, bakken en braden. En de laatste dag van het jaar is ze daar wel bijzonder sterk in. Oliebollen en oudejaarsavond horen bij el kaar, maar voor de mensen die van frisser gebak houden, laten wij hier nog een re cept voor appelbeignets of ook wel ge noemd appelflappen volgen. Voor 40 stuks Va pond zelfrijzend bakmeel 400 gram (bijna eer^k halve liter) wate^* en melk; iets zout; 1 eetlepel fijne sla olie; 6 a 7 zure appelen of bellefleuren. U neemt de beste sla-olie om in te bakken. Boor en schil de appelen, snijd ze in plak ken en laat deze, bestrooid met suiker en kaneel een uurtje staan. Roer het zelf rijzend bakmeel, het zout, 1 lepel sla-olie, de melk en het water zo vlug mogelijk tot een glad beslag. Maak de olie heet tot ze even dampt. Doe er even een stukje brood in en U kunt zien of de olie warm genoeg is wanneer het brood gauw mooi goud bruin wordt. Doop de appelschijven in het beslag en bakA ze mooi bruin. Het beslag niet te lang latenfj staan, anders worden de beignets minder luchtig. In een vergiet goed uit laten lek ken vóór U de appelflappen op een schaal doet. En tot slot nog een waarschuwing Mocht U ooit eens de vlam in pan krijgen, doe dan direct het gas uit en het deksel op de pan. Hiermede kunt U narigheid voorkomen. En nu maar aan 't bakken en smakelijk eten. 22

Het Anker | 1960 | | pagina 24