wijziging momenteel zou kunnen ingaan, omdat dan precies het 3e kwartaal kan worden afgesloten op de oude manier. De O.R. is blij met deze nieuwe regeling en kan zich, gezien de vele klachten die er waren over de iate uitbetaling van het kleingeld, met deze oplossing akkoord ver klaren. Betreffende de notulen van de vorige ver gadering zegt de Voorzitter, dat deze nog niet klaar zijn en dus de volgende vergade ring zullen behandeld worden. Rondvraag Geïnformeerd wordt naar de gang van za kken van de Ideeënbus. Men denkt dat deze mier niet zo goed functioneert als in an dere bedrijven, waarbij als voorbeeld de N.V. Stork te Hengelo wordt genoemd. Verder is men van mening, dat wel eens een ingezonden idee bij de baas blijft lig gen en dat men dan verder hier niets meer over hoort. De Voorzitter verzoekt de heer Ligtenberg, die met de Ideeënbus op de hoogte is, deze vraag te beantwoorden. Laatstgenoemde geeft hierop een toelich ting hoe de Ideeënbus in ons bedrijf werkt. Spreker zegt, dat er op 2 plaatsen in het bedrijf een ideeënbus is opgehangen, waar over enige keren een aankondiging in het bedrijf is gedaan. In deze bussen zitten speciaal hiervoor gemaakte voorstelformu- lieren, die men kan meenemen en hierna ingevuld, eventueel met hulp van de baas, weer in deze bussen kan deponeren. Deze bussen worden regelmatig geopend om te zien of er ideeën zijn binnengekomen. Een binnengekomen idee wordt uiterlijk op de eerstvolgende dinsdag door de com missie behandeld en naar waarde geschat. Hierop ontvangen de mensen altijd schrif telijk antwoord op hun ingediende voor dstel en eventueel een premie. Terugkomend op de N.V. Stork zegt de Voorzitter, dat de aard van dit bedrijf er zich ook beter toe leent, zodat men daar ook meer ideeën kan verwachten. Geadviseerd wordt toch nog eens een ar tikel in het Anker te plaatsen. Verder wordt geïnformeerd of personen, die een voorstel inleveren, dat tot hun dage lijks werk behoort, ook eventueel voor een premie in aanmerking komen. Hierop wordt geantwoord, dat een voor stel, dat geacht moet worden te behoren tot de normale taakstelling of opdrachts sfeer, volgens de hiervoor gestelde richt lijnen niet voor een beloning in aanmer king komt. Men houdt zich niet aan deze bepaling, zodat ook in genoemde gevallen wel belo ningen worden toegekend. Op een vraag naar de beloning van een bepaald ingezonden idee, wordt geantwoord, dat het betreffende idee met een bepaald bedrag beloond is en dat dit idee opnieuw de aandacht zal hebben, nadat men heeft kunnen nagaan in hoeverre dit een be sparing heeft opgeleverd. Op een klacht over de verwarming in de Weverij, waarover ook in de vorige ver gadering is gesproken, antwoordt de Voor zitter, dat dit direct is doorgegeven en voorzover hem bekend is, ook veranderd moet zijn. Betreffende een klacht over het afstoffen op tijden dat het personeel het bedrijf verlaat, wordt gezegd, dat dit punt reeds eerder ter sprake is geweest. Hiervoor werd enige tijd geleden door de bedrijfsleiding een regeling getroffen om op genoemde tijd niet af te stoffen ten gerieve van de personen die hier passeren. De Voorzitter zal hiernaar nog eens infor meren. Betreffende een vraag over een betere stofafzuiging in de Krasserij, deelt de Voor zitter mede. dat dit in behandeling is. Eén der leden meent, dat aan dit punt te weinig aandacht wordt besteed. De Voorzitter zegt, dat dit een moeilijk te verbeteren geval is en dat op verschillende manieren getracht wordt hierin verande ring te brengen. Verder zou men in 't algemeen iets meer willen horen over het bedrijf. Ook is men van mening, dat men in andere bedrijven vaker vergadert met de O.R. dan hier en meer wordt voorgelicht. Betreffende een klacht over de warmte in de Spoelerij zegt de Voorzitter, dat het erg moeilijk is hier een temperatuur te hebben, waar iedereen over tevreden is. Niettemin zegt spreker toe dit punt door te zullen geven. Tenslotte deelt de Voorzitter nog mede, dat voor de afdeling Spoelerij 12 nieuwe copsmachines zijn besteld. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. 15

Het Anker | 1960 | | pagina 17