Ondetnemin^taadvetjadttinj gevraagd voor de loonklachten uit de Krasserij en Kalanderij. De Voorzitter zegt, dat hieraan wel aandacht geschonken is. Spreker verwijst hierbij naar de werkclassificatie, waardoor het niet mo gelijk is deze lonen te verhogen. Hierna wordt geïnformeerd wat precies het werk is van de heer Pavlicek, die als coör dinator aan de O.R. is voorgesteld. De Voorzitter zegt, dat hij de verbindings man is tussen bedrijfsleiding, personeels afdeling en loonbureau. Verder is zijn taak kwesties uit te zoeken, besprekingen dienaangaande voor te berei den en eventuele rapporten voor de Direc tie samen te stellen. Verder is er een klacht uit de Spinnerij Beek en Krasserij Beek over een bepaald soort jute die minder goed te verwerken is. De Voorzitter zegt, dat men de afdeling Krasserij momenteel in studie heeft wat betreft de verwerking van de garens. Ook heeft hierbij de Spinnerij de aandacht. Geïnformeerd wordt of aanvragen van meisjes om na hun huwelijk in dagploeg door te mogen werken wel gelijk behan deld kan worden. Hierop wordt geantwoord, dat het geen verschil maakt welke persoon dit vraagt, doch dat het wel afhankelijk kan zijn van de afdeling waar men werkt en van de be zetting op het betreffende ogenblik van de machines. Een bepaald geval, dat genoemd wordt, zal nader onderzocht worden Vervolgens wordt de aandacht gevestigd op de takel in Weverij Boomkamp, die praktisch niet gebruikt wordt, omdat deze moeilijk te hanteren is. Deze opmerking zal worden doorgegeven. Betreffende een vraag of er een nieuw middel is gevonden tegen weversdoofheid, zegt de Voorziter, dat hem dit niet bekend is, doch dat hij hierover bij dokter Mool- huijzen zal informeren. Gevraagd wordt of het orderbestand van de brede getouwen minder is geworden. De Voorzitter antwoordt hierop ontken nend. Wel kan spreker mededelen, dat de verzending van een bepaalde order enieA tijd is opgeschort op verzoek van de aW nemer, doch momenteel loopt het weer normaal. Tenslotte wordt nog geïnformeerd of er ook klachten zijn over de kwaliteit van het breeddoek. De Voorzitter zegt, dat het hem niet be kend is, wel meent spreker dat de afleve ring steeds goed is en dat men nog steeds vraagt naar onze produkten. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. d.d. 6 oktober I960 Behalve de heer J. Harbers, die bericht stuurde van verhindering, zijn alle leden aanwezig en de heren Pavlicek en Ligten- berg. Na allen welkom te hebben geheten, opent de Voorziter deze vergadering. Spreker zegt, dat hij de O.R. voor deze bijeenkomst heeft uitgenodigd naar aan leiding van een bespreking met de C.A.T over de nabetaling van het z.g. „kleingeld", waarover zoals bekend is, verschillende op- en aanmerkingen werden gemaakt i.v.m. de late uitbetaling. Wij hebben gemeend, aldus spreker, de beste oplossing hiervoor te vinden door wekelijks ook weer het kleingeld uit te be talen. Dit zal echter tevens inhouden, dat- door het meerdere werk voor de C.A.T.de uitbetaling een dag later zal plaatshebben dan gewoonlijk. Dit betekent dus, dat in 't vervolg de uitbetaling van maandag op dinsdag zal gebeuren en de uitbetaling- van dinsdag op woensdag. Op deze manier behoeven dus geen nabe talingen plaats te hebben, waardoor te vens de verschillende klachten dienaan gaande worden opgeheven. Verder zou het mooi uitkomen als deze 14

Het Anker | 1960 | | pagina 16