OnJetnemln^taadvatjaJetinf Momenteel is hiervoor nog geen oplossing, doch dit punt heeft wel de aandacht van de Directie. Tenslotte wordt nog gevraagd om meer aandacht te besteden aan de opleiding van de jeugdige werknemers. De Voorzitter zegt, dat dit een punt is, waarover de laatste tijd nogal veel gespro ken wordt en dat eveneens de aandacht heeft van de Directie. Hierna sluiting. De Voorzitter, de heer Jordaan, opent met een welkomstwoord deze vergadering. Alvorens tot de agenda over te gaan, felici teert spreker het O.R.-lid Van Pijkeren met zijn gezinsuitbreiding en dankt hem te vens voor de traktatie, bij deze gelegenheid. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens beantwoordt de heer Ligtenberg enkele vragen, die in de vorige vergadering- werden gesteld. 1. Verzoek om een kleedgelegenheid te maken in Weverij Bijvank II. Dit is in behandeling genomen. 2. Verzoek om een extra vakantiedag voor personen die 25, 40 en 50 jaar in dienst zijn geweest. Hierover is besloten zich te houden aan de bestaande richtlijnen. 3. Verzoek om ploegentoeslag door te be talen als iemand uit de ploegendienst een enkele dag in d.agploeg werkt. Hiervoor is een regeling dat aan iemand die om bedrijfsnoodzakelijke redenen een enkele dag in dagploeg wordt ge plaatst, de ploegentoeslag wordt door betaald. 4. Voorstel om eens per jaar een feest avond te houden voor de jubilarissen, die het afgelopen jaar een jubileum hebben gevierd. De Directie is van mening, dat het beter is in de bestaande regeling, waarbij de jubilarissen door de Directie persoon lijk ontvangen worden, geen wijziging te brengen. d.d. 14 september 1969 5. Voorstel om het gouden horloge op jongere leeftijd uit te reiken. De Directie zegt, dat de uitreiking van het gouden horloge qua waardering het best tot zijn recht komt bij een 50-jarig dienstverband en acht geen termen aanwezig om hierin verandering te brengen. Wel is het de bedoeling dat in 't ver volg bij een 50-jarig jubileum ook de echtgenoten zullen worden uitgenodigd, evenals dit gebeurt wanneer iemand wordt gedecoreerd. Naar aanleiding van antwoord 4 wordt op gemerkt, dat het niet de bedoeling' is om het bestaande gebruik te veranderen, doch om daarnaast, evenals dat in sommige an dere bedrijven gebeurt, één keer per jaar een gezellige bijeenkomst te hebben met de personen die in dat jaar een jubileum hebben gehad. Gevraagd wordt dit nog eens te bekijken. Betreffende het punt „opleiding jeugdig personeel", waarover in de vorige vergat® ring werd gesproken, zegt de Voorzitter dat hieraan wordt gewerkt. Alvorens hieraan iets naders te kunnen doen, zal eerst gewacht moeten worden op de voorschriften, die i.v.m. de 45-urige werkweek dienaangaande zullen uitkomen. Over de datum waarop de verkorte werk week zal ingaan, zegt de Voorzitter, dat deze nog niet bekend is. Terugkomend op jonge leerling-wevers merkt één der leden op, dat het z.i. beter zou zijn deze jongens, als ze zelf getouwen krijgen, machines te geven zonder elek trische installatie. Ook zou het aanbeveling 12

Het Anker | 1960 | | pagina 14