Cyn detn emintaa dvetjadetinj d.d. 30 juni I960 De Voorzitter heet allen hartelijk welkom en opent de vergadering. Spreker stelt vervolgens aan de orde de notulen van de voorlaatste vergadering' van 4 maart 1960. Behalve een kleine redactieverandering ^worden deze notulen goedgekeurd, ^fervolgens worden enkele vragen beant- ^^oord die in de vorige vergadering gesteld werden, betreffende de drinkwatervoorzie ning in de afdelingen Krasserij, Spoelerij Boomkamp en Weverij Geurne. Om hier fris water te hebben, zullen deze aanvoer- leidingen ondergronds aangelegd moeten worden. Gezien het breekwerk van de be tonnen vloeren enz., dat hierbij zou moe ten plaatshebben, zal dit voorlopig voor Krasserij Boomkamp en Spoelerij niet kunnen gebeuren. Voor Weverij Geurne zal bekeken worden of het mogelijk is hier een kraan te maken in het nieuwe gedeelte dat hier bijgebouwd wordt. Vervolgens brengt de Voorzitter het punt 3 ploegendienst ter tafel, waarover in de vergadering van 28 juni j.l. gesproken werd. Spreker zegt, dat één en ander betreffende dit punt met de O.R.-leden van de Weverij is besproken en zal thans graag vernemen of de O.R. kan besluiten met de Linoleum- weverij in 3 ploegen te gaan werken. Eén der O.R.-leden zegt, dat hij in de vo rige vergadering er op aangedrongen heeft ^ie leeftijd voor ploegenwerk van oudere •evers terug te brengen van 60 op 55 jaar. Spreker komt hier thans op terug en zegt, dat hij na het gesprek met de bedrijfs leider wel heeft ingezien dat dit niet moge lijk is. Verder kan spreker mededelen, dat bij dit gesprek ook het punt betreffende het werken in ploegen in de Linoleum- weverij goed is besproken en dat ook hij geen andere uitweg ziet dan door de Di rectie is voorgesteld. Wel zou één der andere O.R.-leden graag willen dat men bij de aanname van nieu we wevers er rekening mee hield, de oudere wevers zo mogelijk de keus te laten uit de ploegendienst te komen. Verder wordt de opmerking gemaakt dat het voor oudere wevers, die verplaatst wor den, niet prettig is dat ze, al is het niet veel, in loon achteruit gaan. De Voorzitter antwoordt hierop, dat dit op eigen verzoek gebeurt. Niettemin zal men trachten met eventuele verplaatsin gen het loonverschil zo klein mogelijk te houden. Nadat de Voorzitter hieromtrent nog en kele vragen heeft beantwoord, meent spre ker dat dit punt voldoende is toegelicht en vraagt of de O.R. thans een besluit kan nemen. De O.R.-leden van de Weverij delen hierop mede, dat zij een grondige uiteenzetting hebben gehad van de stand van zaken. Hun conclusie is, dat i.v.m. de nodige pro- duktie er geen ruimte is om anders te doen dan door de Directie is voorgesteld. Wel zou men graag hebben dat hiervoor een tijdperk kon gesteld worden. De Voorzitter zegt, dat het heel moeilijk is hiervoor een periode vast te stellen en acht het beter om dit, als er aanleiding toe is, in een O.R.-vergadering opnieuw te be spreken. De O.R. besluit akkoord te gaan met de 3 ploegendienst voor de Linoleumweverij en dit punt over ongeveer een half jaar op nieuw te bespreken. Rondvraag Gevraagd wordt of de geruchten waarheid bevatten, dat door de overschakeling van het eigen Ziekenfonds naar het A.Z.A. te Almelo, een bedrag is vrijgekomen en dat dit onder het personeel verdeeld zal worden. De Voorzitter zegt, dat er geen geld in de kas van het Ziekenfonds was en er dus ook niets te verdelen is. Op een voorstel om het gouden horloge met 40-jarig dienstverband uit te reiken en de enveloppe met 50-jarig dienstverband, zegt de Voorzitter dat dit niet juist zou zijn omdat men bij een hoger aantal dienst jaren ook een hogere onderscheiding of waardering verwacht. 11

Het Anker | 1960 | | pagina 13