Cyndetneminjitaadvetjadetinj d.d. 28 juni I960 Aanwezig: alle leden en de heren Pavlicek, Jansen en Ligtenberg. De Voorzitter heet allen hartelijk welkom en wel in het bijzonder üe heren J. Har- bers, die na een ziekte van enkele maan den thans weer hersteld is teruggekomen, en de heer A. J. Seppenwoolde, cue als op volger van de heer rujsink (Pakkerij) voor ,^Je eerste keer op deze vergadering aanwe- iBng is, waarbij spreker zegt te hopen op een wederzijds prettige samenwerking. Spreker schetst vervolgens nog eens in korte trekken de situatie, zoals die mo menteel i.v.m. de verschillende orders is, hetgeen hierop neerkomt, dat het met de verkoop van de gewone artikelen erg moei lijk gaat, terwijl er daarentegen volop werk is voor linoleumdoek en breeddoek. Hierdoor worden wij gedwongen, aldus spreker, ook met de Linoleum-weverij in zijn geheel in 3 ploegen te werken. De Voorzitter legt hiermede dit geval aan de O.R. voor en zegt, graag te willen ver nemen wat hierover haar mening is. De O.R. vindt het moeilijk om hierover di rect een besluit te nemen en stelt voor de beslissing een dag uit te stellen. In verband hiermede wordt gevraagd hoe lang men denkt dat deze 3 ploegendienst zal duren. De Voorzitter zegt hiervan niets te kunnen zeggen. Wel weet spreker dat t.m. decem ber al orders geboekt zijn voor 3 ploegen. Verder wordt geïnformeerd naar de moge lijkheid om de leeftijd voor 3 ploegen ^Iventueel terug te brengen op 55 jaar. ^De Voorzitter zegt, dat dit nader onder zocht kan worden, doch de betreffende per sonen moeten wel weten, dat ze, indien ze uit 3 ploegendienst komen, in de dagploeg en op andere getouwen moeten werken, hetgeen een nadelige invloed op hun inko men zal hebben. Hierna wordt besloten dat de bedrijfslei ding met de O.R.-leden van de weverij des middags één en ander nader zal bespreken, waarna donderdagmiddag a.s. 's middags 2 uur de gehele O.R. bij elkaar zal komen om hierover een besluit te nemen. Verder wordt besloten om naar aanleiding van deze spoedvergadering, de notulen te behandelen in de volgende vergadering. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat nog geen nieuw vakantierooster is opge steld, omdat de vakantieweek voor 1961 nog niet bekend is. De heer Pavlicek geeft hierna een kort overzicht over de gang van zaken betref fende de in te stellen tariefcommissie. Spre ker zegt, dat een aantal kandidaten zijn voorgesteld die hiervoor getest zullen wor den. Vervolgens zal dan een deskundige van buitenaf de betreffende commissieleden voor deze taak opleiden. De Voorzitter merkt hierbij op, dat er veel personen bij zijn uit de Centrale Werk plaats. Spreker zou het echter wenselijker achten, dat in deze commissie ook de an dere afdelingen meer vertegenwoordigd zou den zijn. De heer Nieuwenhuis is blij, dat men hier mede zover gevorderd is; men zal trachten nog enkele kandidaten te krijgen. Rondvraag' Verder wordt gevraagd of de Directie in overweging wil nemen om aan personen met 25-, 40- of 50-jarig dienstverband, een extra vakantiedag te geven. De Voorzitter zal deze vraag doorgeven. Vervolgens wordt geïnformeerd of de Di- rec al iets kan mededelen inzake de ver korte werkweek. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het plan is om met de textiel de verkorte werkweek in te voeren op 1.4.1961. Betreffende een vraag over de uitbetaling' van de Kinderbijslag wordt meegedeeld, dat deze in ieder geval vóór de vakantie zal plaats hebben. Het z.g. „kleingeld" zal echter waarschijn lijk na de vakantie uitbetaald worden, om dat men op het administratiekantoor te Enschede overbelast is. Verschillende O.R.-leden maken de opmer king dat de 3 maandelijkse uitbetaling van het kleingeld veel later plaats heeft dan indertijd gezegd werd. 9

Het Anker | 1960 | | pagina 11