cMcol en onze kinderen Al enige jaren heeft St. Niko- laas ondanks zijn enorme druk ke werk hier in Nederland het toch kunnen pres teren om onze kinderen in het Park te bezoeken. En het was weer een heerlijke mid dag. Natuurlijk was de nog niet zo heel zekere komst van de Sint hèt hoogtepunt, want de Sint was zó moe van het schrap staan tegen die verschrikkelijke storm 's nachts, dat het soms maar een haartje scheelde of de Sint waaide met Piet en paard van het dak. 't Was dan ook geen wonder dat Sinterklaas even een middagdutje moest doen die zaterdag middag. Maar de goochelaar en Pipo wisten goed hoe ze de zaal met jonge toeschouwers gedurende deze tijd aan het lachen moes ten krijgen en bezighouden. De kinderen in de zaal waren veel, veel knapper dan Pipo, want die was eigenlijk wel oliedom en heel dikwijls gaven de meisjes en jongens al te kennen wat Pipo wel en niet moest doen. Wat kon die Pipo vallen en niet te ver geten lachen met zijn mond tot aan de oren. We hebben vergeten te vragen of hij zichzelf iets in het oor kon fluisteren, maar dat zal wel. Na deze voorstelling, waarbij de goochelaar zelfs een paar levende duiven wist te to veren, ging de spanning stijgen, maar ge lukkig kreeg iedereen eerst een flesje cho comel. En ja hoor, daar opeens kwam mijnheer Van Rijn hard aanlopen om te vertellen dat Sinterklaas eraan kwam en op de Oosterhofweg kon de Sint het zin gen van de kinderen al horen, zo geweldig hard ging dat. Maar dat kwam omdat Benny Nijboer uit Westerhaar er dit jaar bij was; als hij zingt, springen de ruiten stuk. We vroegen ons af of Johnny Jordaan ook zo begonnen was. We zagen wel wat in hem. En toen kwam het heerlijke moment om bij St. Nikolaas geroepen te worden. Gelukkig waren de kinderen die bij Sinter klaas moesten komen, allemaal even lief geweest en had Sinterklaas het hiermee te druk om te merken dat er grote joi^k gens in de zaal waren, die eigenlijk doc^J kleine en grote Piet onder handen ge nomen moesten worden. Maar aan alles kwam een eind, behalve aan Sinterklaas en z'n Pieten, want die hopen wij 't volgend jaar weer hier te zien. 't Hele feest werd besloten en dat was bovendien nog weer een groot hoogtepunt met een cadeautje voor alle kinderen. En daarom willen wij hier, namens alle kinderen, nog eens in het Anker zetten, dat het zo fijn was dat de Directie van Ter Horst en Co. weer aan Sinterklaas ge vraagd heeft om ook dit jaar weer bij de kinderen te komen. 8

Het Anker | 1960 | | pagina 10