6 zending wordt verzocht om: "P.m. 5500 Engl. Lbs. Jutegarens van het zelfde soort voor sche ring en inslag als door bovengenoemde Heeren van costy betrokken wordt, ten spoedigste af te zenden op Huil aan de Heeren W. C. L. Ring- rose te Huil en verder aan C. La Ringrose Co. te Rotterdam zonder assurantie en verder aan van Groningen Bussink te Deventer. Om de jute-weverij op gang te krijgen moeten eerst een aantal moeilijkheden worden overwon nen. Wie verkoopt jutegarens? Kan jutegaren worden gebruikt op de bestaande getouwen? Wat zullen de kosten zijn en kan een aanvaardbare prijs worden gemaakt. Jan Harmen en Derk steken overal hun licht op. Op 23 maart 1850 schrijven zij een brief aan de Directie van de Nederlandse Handel My. te Amsterdam: "Ingevolge Uwed. circulaire en missive van den 13 dezer No. 476 en 477 hebben wij het genoegen Arntzenius te Goor en Ainsworth te Nijverdal. Uwed. hierbij een kleine aanbieding voor Jute Koffijzakken te doen als 2000 stuks, lang 1.0. N. el, breed 40 d, zwaar flp 1 Ned. Lb. ad Fl. 0.53 3000 stuks, lang 1.0 N. el, breed 40 d, zwaar 1 Ned. Lb. ad Fl. 0.5 5 5000 stuks om af te leveren te Nijverdal voor of op den 31 Julij E.K. De prijzen kunnen bij anderen wel eenig verschil maken, omdat wij voor 't moment nog geheel on bekend zijn met de prijzen der garens, doch aan alle bestede prijzen willen wij ons gaarne onder werpen en hadden gaarne al was het slechts de helft dezer orders om daarmede aan den gang te komen en bevelen ons daartoe zeer vriendelijk aan. Het is deze brief, van 23 maart 1850, die voor ter Horst en Rijssen grote gevolgen zal hebben; de inhoud vormt de grondslag voor een bedrijf, dat thans een 125-jarig jubileum viert.

Het Anker | 1960 | | pagina 8