125 jaar... 125 Jaar geleden beitelde een steenhouwer voorzichtig de letters op de gedenk steen voor een bedrijf, dat zojuist was opgericht. "VLIJT GEEFT BROOD VOOR T ALGEMEEN". Gerrit Hendrik ter Horst Dzn, eigenaar van een steenbakkerij, houthandelaar, aan legger van de weg Raalte-Almelo, had aan de Beek te Rijssen een laag, langwer pig fabriekshuis laten optrekken voor een weverij. In zijn boeken heeft hij ver meld: "per slot, na afbetaling van alle materialen, arbeidsloon, en grond komt het fabriekshuis op Fl. 4118,26/2.." Op 20 maart 1835 wordt het bedrijf met enige plechtigheid in gebruik genomen; een oxhoofd bier (220 liter voor Fl. 13.-) heeft de feestvreugde verhoogd. Het is nu 125 jaar later. Ter Horst Co N.V. heeft de leeftijd der sterken verre overschreden. Er is alle reden dit 125-jarig Jubileum te vieren. In dit gedenknummer kunt u lezen hoe wij groeiden in die 125 jaar, hoe wij thans werken, hoe anderen over ons denken en welke feestelijkheden er op het program ma staan. Er komt thans méér aan te pas dan een oxhoofd bier. Met onze personeelsleden en gepensioneerden met hun gezinnen hopen wij een prachtig Jubileum te vieren. Specialisten hebben met grote zorg een programma ontworpen. Vóór de Pinksterdagen zijn de feestelijkheden uitsluitend bestemd voor de gezinnen die bij ons bedrijf zijn betrokken. Doch omdat Ter Horst door vele hechte banden zo nauw met Rijssen is verbonden, zal op de Tweede Pinksterdag het Volkspark met tal van attracties voor de gehele burgerij openstaan. Aan de etalagewedstrijd, die ter gelegenheid van dit Jubileum werd uitgeschreven, kan vanzelfsprekend iedereen deelnemen. Van een klein begin zijn wij in 125 jaar tot een wereldbedrijf uitgegroeid. Van harte hopen wij dat het Jubileumfeest bij allen in de smaak zal vallen; dat een goede stemming en stralend weer zal maken, dat we na afloop tegen elkaar kun nen zeggen: "Het was een mooi feest!" De Directie van ter Horst Co. N.V., Koninklijke Jutespinnerij en -Weverij, Rijssen 1

Het Anker | 1960 | | pagina 3