De Directie-Stamboom van Ter Horst f) 18 Meneer Jan Meneer Tim Meneer Auke Meneer Jordaan 125 jaar heeft de familie Ter Horst de verant woordelijkheid voor Ter Horst Co. N.V. ge dragen. Generatie na generatie droeg zijn aandeel bij om ons bedrijf naar de plaats te brengen, die thans wordt ingenomen. Stuk voor stuk hebben zij voorspoed en tegen slagen te verwerken gekregen. Hoogtepunten wa ren ongetwijfeld de komst van het eerste stoom- weefgetouw in 1868, de intrede van de kalander, mangel en hydraulische pers. Gemakkelijk kun nen wij ons de voldoening van hen indenken, toen in 1885 een nieuw pakhuis gereed kwam, toen Rijssen een spoorwegverbinding kreeg, toen de fabriek "Bijvank" in 1924 in bedrijf werd geno men en het Pensioenfonds in 1939 werd gesticht. Hoogtepunten in de geschiedenis van Ter Horst waren zeker ook de opening van het Volkspark met Parkgebouw (ondanks de vele moeilijkheden die ervoor moesten worden overwonnen) en de opening van het nieuwe kantoorgebouw in 1953. Al die Ter Horsten en hun familieleden M. G. van Heel en H. Jordaan hebben, op die lange weg die werd afgelegd, de vreugden gekend, die hard werken, een verziende blik, durf en volharding geven. Niet voor niets kwam in 1923, als kroon op het werk, het predicaat "Koninklijke". Veel moeilijker is het echter zich in te leven in de dieptepunten en teleurstellingen, die iedere gene ratie doorworstelen en overwinnen moest: brand, die de oude weverij t.o. Beek met de grond gelijk maakte; de zware concurrentie uit het buitenland die omstreeks 1900 werd ondervonden; de grote staking eind 1906 die 5 maanden duurde en zo veel leed bracht. Groot zijn de zorgen geweest gedurende de oorlog waarin vlas en vlasafval en tenslotte zelfs papier, de jute kwam vervangen; bommen die vielen; de zwaar drukkende verantwoordelijkheid voor het personeel. In dit jubileum-nummer van het Anker behoren de portretten van de huidige Directeuren, die hier alle Ter Horsten vertegenwoordigen.

Het Anker | 1960 | | pagina 20