De jongste en de oudste Omdat het ondoenlijk is alle leden van de grote Ter Horst gemeenschap in dit jubileum-nummer af te drukken - maar in het besef dat wij met zijn allen onze stempel drukken op het bedrijf - wil len wij voor twee van ons een plaatsje inruimen. De jongste en de oudste. De Benjamin van ons bedrijf is Jan Lubbers, ge boren 9 november 1945. Na de lagere school is Jan anderhalf jaar op de ULO geweest, doch hij voelde zich aangetrokken tot het vak van elec- triciën. U ziet hem hier bezig in de Weverij Boom kamp, waar hij wordt opgeleid tot zwakstroom- electriciën. Hij heeft het hier best naar zijn zin en kan het goed vinden met zijn oudere collega's. Toch hoopt hij later in de Centrale Werkplaats te komen als sterkstroom-electriciën. Om zich hiervoor te bekwamen volgt hij nu de Avond- Ambachtschool. In zijn vrije tijd heeft de duivensport speciaal zijn belangstelling. Menig vrij uur kan je hem met zijn vader bij het duivenhok vinden, in spanning of de duiven zullen binnenkomen van hun verre vluchten. Het oudste lid van de Ter Horst gemeenschap is de Heer H. Wolterink, geboren 25 juni 1868, die thans met zijn twee dochters in de Noachstraat woont. De Heer Wolterink kwam als 12-jarige in onze fabriek. Vrijdags vierde hij die verjaardag en de daarop volgende maandag kwam hij in de afde ling Spoelerij. Gedurende 53 jaar, op een "veel'n joar" na, heeft hij bij Ter Horst Co. gewerkt. Hij heeft nog doek voor "siepelzakke" geweven in de tijd dat er nog twee man aan één getouw stond, en aan de "Bonttouwen" gestaan. Van de vroegere Ter Horst generatie had hij meneer Ger- rit nog meegemaakt en hij weet nog dat hij als 9-jarige in een steenfabriek had gewerkt. Maar daar had de politie toen een stokje voor gestoken. Gedurende zijn leven had hij Rijssen én Ter Horst wel zien veranderen. 60 jaar geleden waren beide veel kleiner; vanuit zijn huis kon hij zó de molen aan de Arend Baanstraat zien, en wanneer die draaide ging men er heen om het "zoad" (de rogge) te laten malen. Wolterink heeft vroeger nog plaggen gestoken, die gebruikt werden in de koestal om later mét de mest op het land te worden gebracht. Hij her innert zich nog het feest, toen prinses Juliana werd geboren in 1909: muziek in de toren en alle arbeiders die dag vrij! De oudste en de jongste: De oudste als een sym bool van al die werknemers, die door hun arbeid en trouw in de afgelopen 125 jaar hun aandeel bijdroegen om ons bedrijf groot te maken. De jongste als een symbool voor de toekomst. Aan hen is het straks om Ter Horst Co. N.V. door de volgende 125 jaar heen te loodsen. Daar om wensen wij onze Jan Lubbers veel succes toe met zijn werk (en bij de duivenvluchten) en daar om hopen wij dat de Heer Wolterink nog vele jaren in gezondheid van zijn welverdiende rust kan genieten. 17

Het Anker | 1960 | | pagina 19