r*> Jaarverslag' 1959. De Voorzitter zegt, dat men in het alge meen gesproken over het jaar 1959 niet ontevreden kan zijn en geeft hierbij een verslag van de belangrijkste gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Spreker zegt, dat het besluit, dat door de Directie werd genomen om ook de pro- duktie van het breeddoek voor de Tufted- carpet-industrie ter hand te nemen, tot op dit ogenblik juist is gebleken, gezien de grote concurrentie van andere landen in gewoon doek en zakken. Door deze omschakeling is de produktie van gewoon doek en zakken belangrijk gedaald, terwijl daarentegen de produktie van het tufted-doek de export van onze productie aanzienlijk heeft doen stijgen, die, naar verwacht wordt, nog hoger zal worden. Betreffende de uitbreiding van de breed doek- en linoleumweverij, hoopt de Direc tie dat deze in meijuni voltooid zal zijn en dat ook weverij Boomkamp dan geheel gemoderniseerd is. Het nieuwe pakhuis aan de Stationsdwars weg is dit jaar gereed gekomen en in ge bruik genomen. Een nieuwe sterkmachine voor de breed- doek-weverij is bijna bedrijfsklaar, even als een tweede oprolstoel in de Geurne, waarvoor het gebouw ook dit jaar gereed is gekomen. In de spinnerij zijn proeven genomen met een nieuw rekwerk op de spinmachine, hetgeen een belangrijke verbetering is ge bleken van de garenkwaliteit. Van deze rekken zijn er thans meer be steld, die in de loop van het volgend jaar zullen worden aangebracht. Over de personeelswerving zegt de Voor zitter dat deze gedurende de eerste helft van 1959 een groot probleem is geweest. Gelukkig zijn we erin geslaagd hiervoor een oplossing te vinden en we kunnen ons gelukkig prijzen dat de animo om in ons bedrijf te komen werken nog geregeld toe neemt. Jammer genoeg hebben wij moeten con stateren aldus spreker, dat het aantal werknemers uit Rijssen gedurende 195S is teruggelopen met 76 en uit de buiten gemeenten is toegenomen met 74. Gelukkig komen nog dagelijks aanmeldin gen binnen, doch spreker wil niet nalaten een beroep te doen op alle O.R.-leden om ook mee te werken nog meer personen voor ons bedrijf aan te werven. Rondvraag. Geïnformeerd wordt hoe het komt, dat de werknemers, die in het afgelopen jaar zijn aangenomen nog geen kinderbijslag ont vangen via ons bedrijf. Volgens een toelichting' hierop blijkt, dat de kinderbijslag-lijsten door de verschillen de bedrijfsverenigingen voor een geheel jaar (4 stuks) tegelijk worden afgegeven. Hierbij komt nog, dat het boekjaar van sommige bedrijfsverenigingen loopt van juli t/m juni, waardoor het dus kan ge beuren dat iemand die van een andere bedrijfstak komt nog langer dan een jaar van de vorige bedrijfsvereniging' kinder bijslag' ontvangt. Gevraagd wordt naar de berekening vai^ de vakantietoeslag' in een bepaald geval, waarin iemand 2 maanden in de dagploeg heeft moeten werken, hetgeen van in vloed is geweest op zijn uitkering. De Voorzitter zegt, dat voor de bereke ning' hiervan geldt het loon over het af gelopen kwartaal. Spreker merkte hierbij op, dat het omge keerde eveneens van invloed kan zijn. Behalve dat dit evenals bij de ziekteuitke ring een voorgeschreven regeling is, is het ook moeilijk dit op een andere wijze te regelen. Naar aanleiding' van een vraag naar de toeslagregeling bij minder-validiteit van een bepaald persoon zal aan het betref fende O.R.-lid in de loop van de dag een nadere toelichting worden gegeven. Geinformeerd wordt naar een verhoging van de poetsionen in de Batchingkamer. Hierover blijkt een misverstand te zijn, waarop men later hoopt terug' te komen. Gevraagd wordt een betere verlichting aan te brengen boven de merkmachine. Over een wijziging van de ploegendienst regeling van arbeiders uit de smederij, zegt de Voorzitter, dat de bestaande rege ling door de leiding om bepaalde redenen zal zijn vastgesteld. Niettemin wil spreker hiernaar nog eens informeren. Een opmerking dat in Holten hogere lonen kunnen worden verdiend, zal nader onder zocht worden. Inzake een gerucht dat aan personeel van buiten hogere lonen worden aangeboden dan hier betaald worden, wordt geant woord, dat dit volkomen onwaar is. 6

Het Anker | 1960 | | pagina 6