Uitslag aardrijkskundige puzzel gebruik h& JUISTE gereedschap! il/iiiii'V/nvv. i'//.a'1 Je hebt mensen die zich er op beroemen dat zij altijd met hun gereedschap kunnen improviseren. Nu is het wel eens nodig in het leven een zeker risico te nemen, maar zijn risico moet aanvaardbaar zijn. Het onnodig improviseren met gereedschap brengt onnodig' risico en dan gebeuren er ongevallen. Alleen als u het juiste gereed schap goed gebruikt kunt u veilig werken De aardrijkskundige puzzel uit ons Kerst nummer is een groot succes gebleken, ge zien de tientallen oplossingen, die werden ingezonden. Wanneer wij dan bovendien bedenken dat velen hun oplossing niet inzenden, dan mogen wij dus vaststellen, dat een groot aantal mensen enkele uren van gezellige ontspanning hebben gevon den met het zoeken naar de verborgen jiamen. En daar ging het toch maar om. ■et resultaat is, dat met vereende krach ten 202 namen zijn gevonden. Op het eerste gezicht kon men een kleine 100 namen verwachten, maar er zaten on der onze lezers blijkbaar mensen met een dusdanige aardrijkskundige kennis, dat zij ver over de 150 kwamen. Hierbij moeten wij aantekenen, dat wij de enkele A's uit het oogpunt van billijk heid hebben geschrapt. De enkele Y heb ben wij eveneens niet laten gelden, om dat de officiële naam luidt Het Y. Daar entegen is Peel wel weer goed gerekend, omdat naast De Peel ook enkele kleine plaatsjes genaamd Peel voorkomen. De naam Rot is niet goedgekeurd, omdat deze wel in Brabant voorkomt, maar dan alleen in samenstellingen. Adwerd en Tonge konden wij niet vinden, het laatste alleen in Nieuwe- of Oude Tonge. Opvallend is dat enkele van de prijswin naars de naam Son, een bekende plaats bij Eindhoven, niet hadden ontdekt. Slechts twee van de prijswinnaars noem den de Amer( wat toch een flinke stroom is in de Biesbos). De buurtschap Elen bij Hellendoorn werd door de meeste prijswinnaars niet gevon den, daarentegen wel door enkele mensen uit de middengroep. Po en Elbe konden wij niet accepteren, omdat dit geen Nederlandse rivieren zijn. Een van de dames noemde Ur met als toelichting woonplaats van Abraham. Maar dit Ur lag beslist niet in Nederland, doch lag in Babylonië. Toch is er in ons land óók een Ur, n.l. de beek die bij Urmond in Limburg in de Maas uitmondt. Een andere inzender had Eisen uit zin 3 gehaald, iets waar wij met de beste wil geen kans toe zagen. Ook Ippenhout, door iemand opgegeven, konden wij niet thuis brengen. Als het nu nog kippenbout was geweest 25

Het Anker | 1960 | | pagina 25