m en wond Hem in doeken hen geen plaats was in Algerij: U heel kunne: Wij lazen een gedicht van R. Meyer. Jij hebt: twee zwarte ogen twee vuile oren. een gezicht zonder glimlach een voet zonder schoeisel een maag zonder eten de hemel als dak de koude als deken als leider de honger Kind Vluchtelingenkind Het gironummer waar U Uw bijdrage op kunt storten is 250.000, ten name van „Hulp Algerijnse vluchtelingen" te Hilversum. Een girobiljet kunt U voor 16 cent kopen bij het postkantoor. Mocht U niet weten hoe U dit biljet moet invullen, dan kunt U gerust even op de Sociale Afdeling komen, waar wij U gaarne zullen helpen. Erger is het in Noord-Afrika, waar in Marokko 50.000 vluchtelingenkinderen de bitterste armoede lijden. Zij hebben barak, niets; de openlucht is hun tent. Geen beschutting, niet de felle Oosterse zon, maar straks ook niet tegen de koude, die over enige tijd zijn intrede doet. Kinderen in lompen gehuld, wat wisten wij daar al die jaren van Wij weten het nu. U het op de televisie kunnen zien, U heeft het via de radio h^|n en U kunt het lezen in de kranten. A^Pfc ademt het woord „geven" en zeg nu niet alléén maar „wat ver schrikkelijk die ellende", want daaraan alleen zullen nog vele kinderen sterven. Er moet gedaan worden. En liever vandaag dan morgen, want mor gen is 't misschien al te laat. Over een paar dagen is het Kerstmis. Voor ons betekent dit warmte, gezelligheid, sfeer, lekker eten. Kort om, een overvloed die pijnlijk aandoet naast zoveel ontbering Er wordt op ons een beroep gedaan en is het toeval dat dit juist in deze tijd van Kerstmis valt Is het misschien de stem die weer door klinkt en met klem zegt„Hebt Uw naaste lief als U zelve U kunt dit alles lezen en misschien ontroerd zijn, maar laat het Algerijnse kind dit weten, want zijn zij slechter dan wij of zijn wij beter? Voor één kind heeft men f 100,nodig. Iedere week gaat er geld naar Marokko. Laten wij voor Kerstmis ons bedrag overmaken, zodat wij vrede in ons hart kunnen hebben en ook omdat wij Chris tenen hiermede kunnen aantonen, dat wij reeds twintig eeuwen weten, dat de vrede der liefde ons vanuit Bethlehem werd verkon digd. Zou er dan toch plaats zijn voor Hem in de herberg, in ons huis en in ons hart, nu, 2000 jaar later.

Het Anker | 1959 | | pagina 17