dat de Sint gearriveerd was. En daar klonk het meteen uit ruim 350 kelen „Wees welkom vandaag in ons midden, ziet Uw zetel staat al klaar". Onder deze schone klanken schreed de Sint, vergezeld van maar liefst twee zwar te knechten de grote zaal binnen, links en rechts handen gevend. Wat een voorrecht was het, dat de Sint ondanks zijn drukke programma, er de tijd voor had kunnen vinden om er een half uurtje af te nemen en de kinderen van de grote Ter Horst gemeenschap met een bezoek te vereren. Nadat de Sint in de monumentale zetel had plaatsgenomen en welkom was gehe ten, mochten wij iets ervaren van de moeilijke reis, die hij dit jaar had gehad. Zware stormen in de Golf van Biscaje en de overgang' van de warmte naar ons koe le klimaat zijn voor iemand met een hoge leeftijd als de Sint niet zo gemakkelijk meer te verdragen. Het stemde destemeer tot dankbaarheid dat het hem weer gege ven was ons dit jaar opnieuw te bezoeken. Om in de juiste stemming te komen, werd er, onder leiding van mejuffrouw N. Vink, eerst nog een liedje gezongen, waarvan de Sint zichtbaar genoot en de Pieten deed verleiden om met hun roe de maat mee te slaan. Hierna werden enkele kin deren bij Sint Nicolaas geroepen, die allen meer of minder stout waren geweest. Eén geval, namelijk dat van Brammetje van de Maat, heeft hem veel verdriet gedaan. We zullen er verder maar het zwijgen toe doen, doch gelukkig heeft Brammetje aan Sint beterschap beloofd, en hij kwam er met het zingen van een liedje goed af. Veel te gauw moest de Sint weer afscheid nemen, er wachtten immers nog zoveel andere kindertjes op het grote bezoek. De Pieten hadden de bagage van de Sint, voor zover deze voor het Parkgebouw be stemd was, snel uitgeladen en zo kon aan ieder kind bij het verlaten van de zaal een leuk cadeautje overhandigd worden. Hiermede was het feest, waarnaar alle kinderen zo reikhalzend hadden uitgezien, weer ten einde. Een hartelijk dank, in het bijzonder aan onze Directie, die dit feest mogelijk heeft gemaakt, en aan al dege nen die mede gewerkt hebben is zeker op zijn plaats. 13

Het Anker | 1959 | | pagina 15