icolaasfeest 1959 tweeën stonden de kinderen in dro&ójeiï voor de deur van het Parkgebouw te wachten. Het was immers 5 december, de verjaardag van de „Goed Heiligman" en op de rose en blauwe kaar ten, die ze gekregen hadden, stond ge drukt, dat er om twee uur groot feest zou zijn. Nou, dat hadden de jongens en meis jes heel best begrepen. Ach, ach, wat een gedrang Gelukkig bleken de ruiten van het Park gebouw tegen een beetje druk bestand, er is er tenminste niet één bezweken. Pre cies op tijd konden we beginnen met het instuderen van enkele liedjes, die gezon gen zouden worden bij de inkomst van Sint Nicolaas. Meneer Tonnelli, die wij reeds kenden van een vorige gelegenheid, wist de jeugd te boeien op een wijze, die menige onderwij zer jaloers zou doen worden. Als de kinde ren op school altijd zo attent zouden zijn, dan geloven we te kunnen veronderstellen, dat er geen huiswerkproblemen meer zou den bestaan. Elke truc werd op de voet gevolgd en het enthousiasme kende geen grenzen, als ze meenden, het hoe en waarom ontdekt te hebben. De avonturen van Jan Klaassen en Katrijn zijn altijd weer interessant voor de jeugd en ze leefden zo intens mee, dat dit onderdeel van het programma best een beetje langer had mogen zijn in te genstelling tot het goochelen, dat naar ons gevoel iets te lang duurde. Bij het ver strijken van de tijd was duidelijk te mer ken, dat het ogenblik niet ver af meer kon zijn dat Sint zou arriveren. Velen kre gen de angst een beetje te pakken en moesten hun plaatsje even verlaten. In de pauze ontvingen de kinderen een flesje chocomel en nauwelijks was dit naar binnengewerkt of er werd aangekondigd, 12

Het Anker | 1959 | | pagina 14