PERSONEELSREVUE ik ONZE Het is dan weer zo ver, waarde bedrijfs- collega's, een nieuwe revue staat op stapel, ^fer wordt getimmerd en geschilderd, ge rectificeerd en gerepeteerd, over en nog eens over tot in den treure, want de leiding is niet gemakkelijk tevreden. De revue groeit van maand tot maand, van week tot week, en nu eigenlijk van dag tot dag, want de laatste loodjes, U weet het, die zijn altijd zwaar. Eigenlijk groeit de revue het hele jaar. Het is immers zo, dat, zodra de teksten, doeken enz. van een gespeelde revue zijn opgebor gen, de leiders in de eerstvolgende weken al weer bijeenkomen om plannen voor een volgende op te zetten en uit te werken. Die plannen, daarin schuilt eigenlijk al een begin voor een volgende. Men komt bij el kaar en de meesten hebben dan al wel iets in hun achterhoofd, dat misschien voor een volgende revue zou kunnen die nen. Deze ideeën worden genoteerd en al pratende komen er dan nog wel eens an dere bij. Verder komen we voorlopig niet, dat wil zeggen, de gedane voorstellen, hoe onmogelijk en fantastisch soms ook, wor den genoteerd en neemt ieder mee naar huis om daarover eens rustig na te denken. «p een volgende bijeenkomst zijn we al ts verder. Ieder heeft zo zijn eigen kijk op de ideeën van de vorige maand, brok- stukjes worden aan elkaar gelijmd, en al lijmende komen vaak de meest dwaze ge dachten ter tafel, waaruit na veel gelach en plezier heel vaak iets bruikbaars overblijft. Zo komt met stukjes en beetjes tenslotte toch wel weer een revue tot stand, waarvan men nooit weet of deze het al of niet zal doen. Tot heden hebben we hiermede al tijd nogal veel geluk gehad en onze revue's hebben een goede klank, niet alleen bij de mensen uit ons bedrijf of hier ter plaatse, doch ook, men weet het, uit verre omtrek. Daarop kunnen we allemaal wel een beetje trots zijn, dacht ik. Het zijn toch allemaal maar doodgewone amateurs, die de revue maken en brengen, die het doen voor eigen genoegen en die er plezier in hebben, wanneer zij door hun werk anderen ook een genoegen kunnen doen. Denkt U echter vooral niet, dat de mensen van onze revue over hun werk tevreden zijn, dat ze naast hun schoenen staan, wanneer de revue er weer lekker „in" gaat. Wij weten allemaal, dat er nog veel is wat beter zou kunnen en dat wij tot hoger ni veau zouden kunnen opvoeren. Dat kan, doch wij behoeven daartoe steeds weer aan vullende krachten van jongere collega's uit ons bedrijf, die „ingewerkt" moeten wor den, te beginnen in aanvullende rollen. On getwijfeld zijn er, vooral onder het manne lijk personeel, wel mensen, die hiervoor wel voelen, doch een zekere schroom moeilijk kunnen overwinnen. Wij zouden het prettig vinden, als zij de knoop eens doorhakten Heus, het zal wel meevallen. Men zal erva ren, dat men er als ontspanning volop zijn genoegen aan zal beleven. De deelname van onze meisjes baart gelukkig minder zorgen. Wij hopen er dit jaar weer in geslaagd te zijn U allen weer een prettig avondje te kunnen bezorgen. In opdracht van de Di rectie van ons bedrijf, zult U straks, als naar gewoonte, een uitnodiging ontvangen. Maak er een uitgaansavondje van, haak Uw arm in die van moeder de vrouw en zet de zorgen van alledag even opzij. Het ligt in de bedoeling de „generale" voer onze sportvereniging te houden op donder dag 7 januari en daarna de eerste avond voor het bedrijfspersoneel op maandag 11 januari, dit bij uitzondering omdat dinsdag 12 januari niet schikt. Vervolgens zal ech ter zoals in vorige jaren, steeds op dinsdag en donderdagavond, een uitvoering worden gegeven. 9

Het Anker | 1959 | | pagina 11