Over foto's gesproken, het was zaak het fotoblad in de hand te houden en het •voortdurend te raadplegen. Kon men nu maar volstaan met vooruit te kijken, maar dat was niet voldoende, want er was ge zegd, dat sommige kiekjes achterwaarts genomen waren. Dus zag men ons, als een reclamepop steeds met het hoofd in het rond draaiend, langs de wegen fietsen. We zullen op het kritieke moment wel in de verkeerde richting hebben gestaard, want achteraf bleek, dat we o.a. de foto genomen op de Ligtenbergerdijk gemist hadden. Intussen waren we in de paddenstoelen periode terecht gekomen, de nummers 13 t.m. 17, die geen moeilijkheden brachten, tenminste wat de navigatie betreft. Voor de rest liet het wel iets te wensen over: zanderige hei- en bospaden, soms nauwe lijks of helemaal niet berijdbaar, verschrik kelijk wat mul Zo reden we dan (of liepen) met één hand aan 't stuur, in de andere het fotoblad, met één oog op de weg gericht, met het andere rondspiedend, ondertussen balan cerend als een koorddanser om niet onder te gaan in een stofwolk. •Op een lang, recht stuk zagen we ver voor )ins uit een kleine groep door het zand ploegen, terwijl enkele honderden meters achter ons een gezelschap gewapend met grote vellen papier, kennelijk ook „puzzel- ritters" ons, het prettige gevoel gaven dat we niet alleen reden, maar dat onze ver richtingen nauwlettend werden gadege slagen. Zo belandden we dan eindelijk bij nr. 18. Driewerf hoera, eindelijk een foto ontdekt, links achter het bord „Verboden Toegang" op een afgeknotte boom. Hadden we toen meteen maar rechts vóór gekeken, dan hadden we de reflector (op de foto leek het meer een kelderraam; wat een listige fotograaf ook gezien. Maar we waren zo enthousiast over dat bord „Verboden Toegang" (er staan er niet zo veel in de Holterberg) dat onze waak zaamheid een ogenblik verslapte. We hadden dus nu onze eerste foto, maar tevens het onbestemde gevoel, dat we er een paar gemist hadden. Eerlijk gezegd foeterden we wel een beetje. Die land schappen lijken allemaal op elkaar en je moet wel zeer scherp opletten en vooral de tijd er voor nemen. Trouwens als ik de „fotoman" was, zou ik eens een mooie rood bonte koe onder een boom nemen of een grote hond voor het hek van een erf, of een boer die aan het maaien is. Maar dat zou weer andere moeilijkheden met zich meebrengen, vrees ik. Na 22 begon de misère, tenminste voor ons. Het huisnummer 35 waren we gepasseerd, nu naar nr. 46. Eilacie, het volgende huis had nummer 63, fout, dus terug, andere weg geprobeerd, liep uit op de rijksweg, bij de overweg weer gekeerd, want dit klopte helemaal niet, dus terug naar huis nummer 35. Het leek wel een ganzebord- spel. Bij nr. 35 bleek het grote peleton in middels ook te zijn gearriveerd en zo ston den we met een man of 20. We weten niet of de spelregels het toelaten, maar in elk geval hebben we een paar toeschouwers de nodige inlichtingen gevraagd en bleek dat de eerst ingeslagen weg toch de juiste was. De kwestie is, dat ter plaatse de huis nummers door elkaar lopen, doordat de grens van twee buurtschappen wat grillig verloopt. Huisnummer 46 werd dus met vereende krachten gevonden, zij het met een tijdverlies van ongeveer drie kwartier. Nu kwam dan de periode van de driespron- 9

Het Anker | 1959 | | pagina 9