"TetiMj van weg-qewaelt U ziet, een vraag die volkomen medisch verantwoord was en bovendien gesteld door een arts en niet door de melkbezorger of de bakker. Dat men dit uitlegt op een manier als zouden dit rare praatjes zijn en dat er verschillende dames zich hierdoor laten be ïnvloeden en dus niet kwamen opdagen, houdt dus maar weer in dat men graag 't slechte denkt en verder vertelt en weinig vertrouwen heeft in onze artsen. Wanneer men zelf onkundig is op een be paald gebied, is het beter te zwijgen en één en ander over te laten aan deskundige mensen, die er alles van weten en zich de opoffering getroost hebben van een jaren lange moeilijke studie om dit prachtige, doch zware beroep van dag en nacht klaar te staan, uit te oefenen enkel en alleen tot heil van de mensheid. Er is een Frans spreekwoord dat zegt „Honni soit qui mal y pense", dat bete kent zoveel als: schande over hem die er kwaad van denkt, of zoals de oude Neder landse vertaling hiervoor is: die arg denkt, vaar arg in 't hart. Al met al is onze doorlichting tot op dit moment zeer gunstig verlopen en hopen wij aan het slot van de doorlichting een verzuchting te kunnen slaken: „Gelukkig, iedereen gezond Donderdag 27 augustus was een stra lend mooie zomerdag, waarvan we er dit jaar gelukkig zo vele hebben ge had. Op die dag hadden zich 's morgens zo'n 600 landrotten verzameld in de ont vangsthal van de Holland-Amerika Lijn te Rotterdam. Voor deze 600 genodigden was het een bij zondere dag, want de direktie van de Hol land-Amerika Lijn stelde hen in de gele genheid kennis te maken met de nieuwste aanwinst van deze scheepvaartmaatschap pij, het dubbelschroef stoomschip „Rot terdam". De genodigden op deze dag waren vracht relaties van de maatschappij uit Neder land, België en Duitsland en zo genoten ook wij het voorrecht de gast te mogen zijn op het vlaggeschip van de H.A.L. Om ongeveer 10 uur toen al deze passar giers zich aan boord hadden begeven, ver trok het trotse schip van de kade, daarbij |geassisteerd door vier sleepboten. ™De commando's weerklonken via de luid sprekers op voor- en achterdek, terwijl de sleepboten door middel van stoten op de stoomfluit hun instructies ontvingen. Eenmaal midden op de rivier gekomen maakten de sleepboten zich los en zette de „Rotterdam" geheel op eigen kracht lang zaam koers in de richting van de Nieuwe Waterweg'. Nu werd het tijd om een plan de campagne te maken, want zoals wij in de dagbladen hadden kunnen lezen, vergde een bezichti ging enige uren, terwijl ook nog rekening moest worden gehouden met „het offici ële gedeelte", dat zich tijdens de lunch zou afspelen en dat stellig enige uren zou vergen. Alhoewel de tocht door de Nieuwe Water weg op zichzelf reeds een interessante be levenis was, besloten wij niettemin dit schouwspel op te offeren en het inwendige van het schip aan een grondige inspectie te gaan onderwerpen. Met recht mogen wij als Nederlanders trots zijn op dit schip. Wat de Rotterdamse Droogdok Maatschappij met een groot aan tal toeleveringsbedrijven met hun technici en kunstenaars in de bijna drie jaren, die er met de bouw gemoeid geweest zijn, heb ben opgeleverd, dwingt bewondering af. De inrichting van de pasagiershutten en de salons en eetzalen zijn een toonbeeld van modern comfort en goede smaak. Daarenboven vindt men aan boord van dit schip kapperssalons, winkels, een open luchtzwembad, een overdekt zwembad, een gymnastiekzaal, een bioscoopzaal, een bi bliotheek en een kinderkamer. Aan het dek kan men zich vermaken met allerlei soorten spelletjes en natuurlijk kan men er in gemakkelijke stoelen liggen te ge nieten van de zon. Voor de ongeveer 1400 passagiers die dit schip kan vervoeren zorgen ca. 700 be manningsleden. Naast de kapitein en zijn navigatie-officieren, die op het brugdek hun kwartieren hebben, vinden wij nog vele andere functionarissen, zoals een hof meester, een purser, beide met een staf 5

Het Anker | 1959 | | pagina 5