Over kasten en kastjes kunnen en te mogen uitbreiden. Er worden n.l. nog al eens fouten gemaakt, die eigen lijk zo gemakkelijk vermeden kunnen worden. Ik zou de meisjes in de eerste plaats graag willen aanraden, er vooral op te letten, dat de nieuwe kledingstukken goed bij elkaar passen. Ik hoorde enige jaren geleden van een meisje, dat ze eerst een nieuw hoedje had gekocht, (erg leuk overigens) later een paar leuke handschoenen, en dat ze toen een nieuwe mantel mocht kopen. De mantel die ze leuk vond, paste in de verste verte niet bij de hoed en de handschoenen, zodat ze er echt niet charmant uitzag. Dat was ontzettend jammer voor haar. Daarom geef ik de meisjes de raad goed uit te kijken of alles bij elkaar past, dat wil zeggen, de nieuwe dingen en datgene, wat nog best meekan. Dit geldt vooral ook ten aanzien van de schoenen en het tasje, die het toilet zo leuk kunnen completeren. Natuurlijk is het ook van belang, als je een lap stof koopt, om daar op school een jurk of rok van te maken, je eerst af te vragen of de jurk zal staan onder het kor te jasje en of de rok bij de blouse past. Het is natuurlijk erg leuk er sportief uit te zien en als je sportieve kleding hebt, draag dan (uitsluitend) sportieve schoe nen. Als je er gekleed uit wilt zien, zorg dan dat je schoenen draagt met hakjes, want sportieve schoenen vallen uit de toon in dit geval. E. F. KIENHUIS. Er is een tijd geweest, dat het aantal ver schillende kasten betrekkelijk klein was. Het dressoir was wel het belangrijkste Ceubel in de woonvertrekken en verder Ig men er wel eens een boekenkastje i een klein theemeubel. Als men in die tijd een bergmeubel moest kopen werd het altijd een dressoir omdat er eigenlijk geen andere meubels waren te krijgen. Men had de keus tussen een groot en een klein dressoir en verder was de prijs doorslag gevend. Deze omstandigheden zijn in de jaren na de oorlog grondig gewijzigd. Het dressoir heeft zich nog altijd kunnen hand haven, maar daarnaast zien we nu een enorme verscheidenheid van bergkasten, waarvoor zelfs de vakman geen naam weet te bedenken, die het type duidelijk kan omschrijven. Dit is dan ook de reden dat meestal wordt gesproken over een berg meubel, waarbij men dan in het midden laat op wat voor soort meubel deze naam betrekking heeft. Naast de op zichzelf staande bergmeubels zien we ook model len die als aanbouwmeubel zijn bedoeld en die soms ook wel apart, maar soms alleen in combinatie kunnen worden ge bruikt. Enerzijds is het natuurlijk erg prettig, dat er zoveel verscheidenheid is, maar ander zijds heeft dit het kopen niet gemakke lijker gemaakt. Nu we dit beweren vragen we ons meteen af of de koper zich thans werkelijk wel afvraagt welk bergmeubel voor zijn doel het meest geschikt is. (Uit Vorm Sfeer). 19

Het Anker | 1959 | | pagina 19