l/an een vakantie komt een vakantie verbonden zijn, die men zich vooraf moet realiseren. Maar toch neem ik voor deze twee ondernemende knapen in gedachten mijn petje af. Velen hebben hun vakantie in eigen land doorgebracht, in bos en hei, aan het strand, ■jf met de kinderen een dagje uit. Dat kan evenveel vreugde geven als het ver der te zoeken en ons landje, onze onmid dellijke omgeving heeft toch ook zijn schoonheden. Waar vindt men bijvoor beeld een mooier strand dan aan de kusten van Holland Wij hebben geen met sneeuw bedekte bergen, maar wel een natuur schoon, dat door de buitenlander zeer gezocht is. En om het heel dicht bij huis te zoeken, wij wandelden en fietsten dezer dagen in de omgeving van de Friezenberg, richting Markelo en Elzen, zo langs de zelfkant van bos en essen, met vele door kijkjes. Je zegt dan onwillekeurig tot je zelf: „Hier komen wij lang niet vaak ge noeg". De schoonheid van de natuur en de blijheid van het leven vindt men over al, als men het maar wil zien. Blijheid van het leven, ook in onze huiselijke kring en bij ons werk. Dit moet men ook kunnen ervaren buiten vakantietijd. V. Tijdens ons tochtje naar Emmen en Giethoorn in de vakantie is ter sprake gekomen, dat wij misschien wel konden proberen om eens bijvoorbeeld drie dagen in de fabrieksvakantie weg te gaan. We zouden zo iets best kunnen orga niseren en dan om te beginnen met onze oudere werkneemsters. De jongeren van deze tijd gaan in het algemeen naar een vakantiehuis of iets dergelijks en vinden dat gewoon, maar het zijn juist de oude ren, die het initiatief missen om zo iets te gaan doen en een duwtje moeten heb ben. ^^"atuurlijk kan men best iedere dag hier ^Pf daar naar toe gaan, zult U zeggen. Dat kan ook, maar U komt 's avonds weer in huis en moet dan misschien nog koken, in ieder geval, U blijft in Uw eigen sfeer En dan gaan we drie dagen weg, misschien naar Sauerland of het Ruhrdal, dan zijn we eens even uit de sleur van alle dag. De O.A.D. en H.A.V.I.-tours organiseren dergelijke tochten, waarbij men de eerste dag naar een bepaalde plaats rijdt, de tweede dag daar kan verblijven en de derde dag weer terug gaat. En denk niet „dan zit ik met de taal" of haal geen andere muizenissen in het hoofd, want de „juffrouw van 'n stoom" gaat mee, om juist die dingen uit de weg te ruimen waar U tegenop ziet, kortom als Uw reisleidster. Waar het voor U op aan komt, is: een snel besluit te nemen, Uw „jawoord" aan de baas te geven en dan zo spoedig mo gelijk eens bij elkaar komen om te over leggen hoeveel we dan wekelijks moeten sparen, want dit moet natuurlijk wel ge beuren. Geef U dus aan de baas op bin nen de veertien dagen na het verschijnen van dit Anker of wanneer U iets te vra gen hebt hierover, komt U dan 's avonds na half zes even op het kantoor (eerst even bellen, toestel 303). Hoe eerder wij kunnen gaan sparen, hoe minder U per week behoeft weg te leggen. Natuurlijk kunnen wij nu geen vast be drag noemen, maar wanneer wij rekenen voor drie dagen voor reis- en verblijfkos ten, dan zullen wij ongeveer 70,a 75,moeten betalen per persoon. Hier bij is dan niet inbegrepen Uw kopje koffie enz. Slaap er eens een nachtje over of dit een goed plan is en laat het ons we ten of zo U een ander voorstel hebt, kom er dan ook mee voor de dag. 5

Het Anker | 1959 | | pagina 5