L tu C^j)~ klitte li e vacaulie LU f-jTjegunstigd door het mooie weer, dat f~\ ons nog jaren heugen zal, vertrokken we om zeven uur welgemoed van 't Schild om hier en daar nog wat mensen op te pikken, voordat we de Nijverdalse- weg opreden, een mooie dag tegemoet. Onze eerste pleisterplaats was „Moerheim" in Dedemsvaart, waar wij nog vóór hall negen aankwamen en het kantoor nog gesloten vonden. Dus begonnen we met in de uitverkoop voor een appel en een ei kinderschoentjes te kopen. De rondleiding bij Moerheim was alles zins de moeite waard en 't is maar jam mer, dat we geen kleurenfoto in het An ker kunnen plaatsen. We zagen er allerlei proeftuinen. Een border vol vaste planten in de volle zon, één met half schaduw en een tuinaanleg voor een geheel schaduw rijk gedeelte. Verder velden met jonge aan plant van bomen en planten en niet te vergeten ladingen stof. Maar gelukkig kon den we na afloop onze onderdanen nog wat hiervan ontdoen. In Schoonebeek vonden we een uitspanning waar de kof fie prima was en konden we verder op onze tocht een glimp opvangen van hoe de olie gewonnen wordt. Alle „ja-knikkers" waren in de velden of soms op een erf van een boerderij aan het werk en je kunt je niet meer voorstellen, dat dit stukje Nederland nog niet zo lang gele den „arm Drenthe" was, waar de mensen letterlijk in plaggenhutten woonden van armoe. Alles ademt er nu welvaart en gelukkig maar. Van Schoonebeek ging het naar Emmen, waar we uitstekend gegeten hebben. Al leen hadden ze vast een nieuw koksmaat je, dat geen peterselie van selderij kon onderscheiden en misschien gedacht heeft ,,'t is ook groen", maar 't is een feit, wor teltjes met selderij is niet je dat. Maar gezien de rest van het menu was het do^^ ieder gauw vergeten. Verkwikt en voldaan en dat hadden we voor de komende middag wel nodig gingen we naar het Dierenpark, waar het buiten de hekken ook een dierentuin was. Wat zouden de dieren wel van ons den ken wanneer ze ons zo achter de tralies zien staan? Dat vragen we ons zeker af bij de apen. En we zouden een lief ding voor hun gedachten over hebben. Ondanks het feit, dat er in het apenhuis de waar schuwing staat: „Pas op voor Uw zonne bril, de apen pakken ze af", is het een paar aapjes toch gelukt er een te be machtigen. Ze trekken wel aan de armen van de bril en drukken er glas uit (waar aan ze zich natuurlijk kunnen verwonden), maar zijn er verder erg zuinig op en leg gen dit speelgoed soms heel voorzichtig netjes opgevouwen op een richeltje neer, om er meteen weer heen te springen, wan neer er een soortgenoot kaper op de kust is. 't Is werkelijk vermakelijk wanneer ze ons dan door de bril heen begluren. Ze zijn zo schrander, dat ze wel degelijk we ten, wie er een banaan achter de rug^ houdt, want dit is altijd nog de vrucl(^® waar je een aap het meest mee kan pl^^ zieren. Een ander hoeft dan niet net te doen of hij iets geeft, want je krijgt dan een tik tegen de lege hand met een ge baar van „Neem mij nou"!! 't Was moeilijk om bij de apen afscheid te nemen, maar er was meer te zien in dit park, waar men de dieren zoveel moge lijk de illusie verschaft in vrijheid te le ven, maar aangezien er nog meer op het programma stond, moesten we toch wel vertrekken. In het dierenpark te Emmen 2

Het Anker | 1959 | | pagina 2