PUZZELRIT Jfociale vooïzieninjen: 1. Laat niet na te zorgen, dat Uw kin deren er uiterlijk goed verzorgd uitzien, maar bekijk ook regelmatig hun tand jes en kiesjes en ga bij de minste klacht naar de tandarts. 2. Twee keer per dag tanden poetsen, na de ochtendboterham en 's avonds voor het naar bed gaan en dan geen snoep je meer mee in bed, want dan kunt U het poetsen net zo goed laten. 3. Appels en wortels te eten geven, zo uit de hand, niet eerst in stukjes snijden. Geef de tanden iets te doen en leer de kinderen meteen goed kauwen en niet maar doorslikken, want dan ko men er weer maagklachten. Laat de kinderen dus ook niet bij het eten drinken. Zij spoelen dan al het voed sel weg en het resultaat voor het lichaam is veel minder, dan dat wij ons eten natuurlijk verwerken. Ook hier geldt de stelregel: „Jong geleerd, oud gedaan", maar leer het ze dan ook. We gaan weer puzzelen, deze keer niet op papier, doch gezamenlijk op de fiets en de brommer door de prachtige natuur van Rijssen en omgeving. Deze telkenjare weerkerende rit zal worden gehouden op zater dagmiddag 19 september a.s. en staat open voor al onze arbeiders met hun gezinsleden. Velen van ons zullen zich nog wel de prach tig verzorgde rit herinneren, welke vorig jaar is gehouden. De spanning onderweg en het gezellig samenzijn in het Parkge bouw onder het genot van een lekker bakkie koffie ligt ons nog vers in het geheugen. Als we het ons goed herinneren hadden wij toen ongeveer 40 fietsende deelnemers en een aantal brommers, dat wel wat groter had kunnen zijn. In verhouding tot het jaar daarvoor was het deelnemers aantal echter aanzienlijk gestegen en wij zouden zo graag zien, dat wij nu de 100 deelnemers zouden kunnen halen. Dit aantal kan in een gemeenschap als „Ter Horst Co. N.V. zeer zeker bereikt worden. Het zou erop neer komen, dat 1 op de 10 personeelsleden zou moeten deel nemen. Dat kan onherroepelijk. Van na burige bedrijven is het ons bekend, dat aan deze jaarlijkse fietstochten wordt deelgenomen door bijna het gehele per soneel met gezinsleden. Wij zijn ervan overtuigd, dat Ter Horst Co. N.V. hier bij niet ten achter wil staan. Ook de ouderen uit onze gemeenschap kunnen gerust meedoen. De afstand wordt beperkt gehouden en de rij-snelheid is van dien aard, dat het geen der deelne mers overmatig zal vermoeien. Onze Directie zal voor deze tocht wee:r enige aardige prijzen ter beschikking stej^É len. w Wij verwachten U zaterdag 19 september aan de start in het Park in grote getale. Zeg het Uw vrienden in de fabriek en maak met elkaar een afspraak gezellig in groepsverband deel te nemen. W. Juni In deze maand werkte in 18 gezinnen één van onze gezinsverzorgsters. 23 Gepensioneerden waren jarig en kregen hun bezoek. 10 Zieken werden opgezocht. Juli In 15 gezinnen werkte deze maand een gezinsverzorgster. Ditmaal waren er 39 gepensioneerde jari gen, terwijl 23 zieken thuis of in het zie^^ kenhuis werden opgezocht. Badhuis De volgende getal len werden hier ge- noteerd 25ste week 908 26ste week 863 27ste week 953 28ste week 670 29ste week 680 10

Het Anker | 1959 | | pagina 10