8 Wat ziet U aan deze foto Het is alsof deze heren zeggen „Wij zijn het er roerend over eens, dat elke man 4 kooklessen nodig heeft". Wij ook, maar niet alleen het hoofd des huizes, maar ook Uw dochter die op één van onze afdelingen werkzaam is. Voor beginners één avond per week op dinsdag of donderdag, gedurende 10 maanden. Aanvang na de vakantie. Gevorderden (fijne keuken). Deze cursus duurt 12 weken en begint eveneens na de vakantie. En dan komt er weer een cursus voor Uw vrouw. Natuurlijk kan zij koken, maar wij weten uit uitvaring dat er altijd nog veel te leren valt op kook- gebied. Ook voor haar komt weer een cur sus van 12 weken. Het lesgeld bedraagt 15 cent per les voor de begincursus en 25 cent voor de fijne keuken. Mejuffrouw Kienhuis is zoals U hier kunt zien al goed ingewerkt. Zij, en mej. Voortman verwachten in september weer veel nieuwe leerlingen. Het lesgeld bedraagt 15 cent per les van 2 uur. Getrouwde dames hebben een aparte naai- avond, die nog bekend gemaakt zal wor den Voor haar bedraagt het lesgeld 25 cent per les, van 12 uur. Ziekenverpleging Dit is altijd de les waar het meest bij gelachen wordt, vooral als er zware pati ënten verbed worden Ét* De zuster geeft een cursus van 12 lessS^ ziekenverpleging, één avond voor de meis jes en één avond voor de vrouwen van ons personeel. Dan is er nog de kinderverzorging, deze is uitsluitend voor onze meisjes. Vraag er maar eens naar, het zijn zulke prettige lessen. Dan is er nog een handwerkcursus en een knipcursus. (Zeer belangrijk). Doe in elk geval mee Geef je op, liefst met een vriendin. Zeg erbij wanneer je het beste kunt aan de baas of aan de leraressen of directrice^ Het is vanzelfsprekend dat alle cursussen ook gegeven worden voor onze meisjes die in ploegen werken. Wij hopen dus woensdag 30 september een gezellige avond te geven voor oud-leer lingen, hun ouders en belangstellenden. Wij zijn altijd zo benieuwd wélke leer lingen. Er zijn n.l. jonge oud-leerlingen en er zijn oud-leerlingen, die de moeders zijn van onze tegenwoordige leerlingen! Geen wonder, want in 1926 werd de schoi^^ gesticht door de heer M. G. van Heel e^P in 1929 begon het werk met de leerlingen. We zijn van plan veel tractaties te maken, dus hopen we, dat er veel bezoek komt van half acht tot half tien. Voor degenen, die dan in de ploeg wer ken, willen we de avond herhalen en wel een week later, dus woensdag 7 oktober, ook weer met familie en belangstellen den. Bovendien laten we deze avonden werk stukken zien van de leerlingen, we draai en de film van onze mannenkookcursus, enz. (Dat enz. ziet U dan wel, dat hebben we nu nog niet zo precies in ons hoofd). Alle cursussen beginnen weer op 1 Sep tember a.s.

Het Anker | 1959 | | pagina 8