Autotocht qepenlioneetden op donderdag 11 juni 3 Het meest enerverende van de gehele A tocht is van te voren voor ons altijd de vraag: „Wat voor weer zullen we hebben"?, want uiteindelijk valt ot staat daar alles mee. Maar het liep ons o mee als we maar hopen konden, want flbet was een prachtige zomermiddag, ^^a de buiige dagen die we achter de rug hadden, kwam de zon weer door, 't was niet warm en niet te koud en we hadden daardoor grote wolkenvelden, zoals dat heet bij de weerberichten, van die dikke gewatteerde wolken. Om half één waren er al mensen present op het Stationsplein en om het zekere voor het onzekere te nemen, hadden er ook al enkele feestgangers bij de H.A.V.I.- tours aan de Mors een goed heenkomen gezocht. Beter te vroeg dan te laat. Dat dit spreek woord alle waarheid bevat, moesten twee dames bijna ervaren, die om over één aan kwamen juist toen de laatste auto de Boom kamp inreed. Gelukkig konden ze nog in een particu liere wagen stappen en via de kortste weg naar de bus gebracht worden. Bij de marine zeggen ze: „zorg dat je erbij komt", maar wij zeggen: „Zorg dat je op tijd bent", want onze hele middag wordt zo veel mogelijk precies op tijd uitgestippeld en dat wil zeggen dat we bij het begin «.oeten beginnen en dan is het eerste wat e doen, precies op tijd vertrekken. „Een boerenkwartiertje te vroeg" is dus in 't vervolg onze slagzin. De heenreis, die via Almelo (juist markt dag en er alleen maar langs rijden, wat een pech), Tubbergen, Vasse, Ootmarsum naar Denekamp ging, was in alle opzich ten prachtig. Gelukkig hadden we hier een gelegenheid gevonden waar we met al onze mensen verblijven konden, want dat begint zo langzamerhand een puzzel te worden, 't Bier was daar bijzonder best, gezien het feit dat iemand de vro lijkheid hiervan in de knieën was gegaan en dat na één glas Maar daar het verder gezellig op alle lachspieren werkte was dit een heilzaam glas bier, want lachen is o zo gezond. Na onze consumptie achter „de koezen" te hebben, gingen er 200 mensen naar Natura Docet om daar te bewonderen wat meester Bernink gedurende een halve eeuw verzamelde van alles wat er in de vrije natuur te vinden valt. Eerst verzamelde hij alles in zijn huis, maar later werd er een museum van ge maakt met 7 zalen, waar uitgebreide col lecties opgezette vogels, o.a. alle Twent se broedvogels tropische schelpen, jacht trofeeën uit Amerika enz., sier-, m edel stenen, zwerfstenen en prea-historische voorwerpen te zien waren.

Het Anker | 1959 | | pagina 3