2xtta uitketlnq met de fabrieksvakantie en met Kerstmis 1959 Ziekmelden m de vakantieweek 2 Jn verband met de wijziging aangebracht in artikel 36 van de C.A.O. wordt de extra uitkering met de vakantie en met Kerstmis als volgt In tegenstelling tot vorige jaren, waar het moment van in dienst zijn gold, wordt het jaar nu in twee periodes verdeeld. Voor de extra uitkering met de fabrieksvakan tie geldt de periode van de laatst gepas seerde Kerstmis tot en met de fabrieks vakantie. Dit zijn voor dit jaar 30 dienst- weken. Voor de extra uitkering met Kerst mis geldt de periode vanaf de fabrieks vakantie tot en met de week, waarin Kerstmis valt. Dit zijn voor dit jaar 22 weken. De totale extra uitkering per jaar be draagt 2/52 van het weekloon, voor elke week, dat in dit tijdvak gewerkt is. Hier uit volgt dus, dat iemand, die onafgebro ken tijdens deze periode in dienst is weest een totale extra uitkering geniet van twee weken loon. Het weekloon wordt berekend naar de verdienste, genoten in het laatst verlopen kalenderkwartaal, in welke er geen sprake is geweest van werk tijdverkorting noch van arbeidsongeschikt heid door ziekte of ongeval. Iemand, die dus onafgebroken in dienst is geweest ont vangt met de fabrieksvakantie een extra uitkering' van 60/52 van zijn gemiddeld weekloon en met Kerstmis een extra uit kering van 44/52 van zijn gemiddeld week loon. Dit is resp. ca. 115 en ca. 85 van het gemiddelde weekloon. Iemand, die over de genoemde periodes gedeeltelijk in dienst is geweest ontvangt zijn extra uitkering naar rato van het aantal dienstweken. Bij deze brengen wij, evenals vorig jaar, onder Uw aandacht, dat personen, die in de vakantieweek ziek worden, hiervan zo spoedig mogelijk aangifte moeten doen. Hiervoor wordt, evenals voor Ziekenfonds zaken, tijdens de vakantieweek elke morgen op het kantoor zitting gehouden van 8.30— 9.00 uur.

Het Anker | 1959 | | pagina 2