17 liever eerst 's morgens het weerbericht van zeven uur horen Dat wordt laat hoor, maar het kan ook. Dan moet U echter een retourtje tot Deventer nemen en daar de vakantiebiljetten kopen, want van daar uit gaan alle tochten. Elke dag gaan de dagtochten door; U heeft veel of weinig medereizigers, maar U bent ge heel vrij. Hieronder volgen enkele voorbeelden, voor elk wat wils Prijs van Deventer af 1. Nijmegen, met o.a. tentoonstel ling over Palestina in Nederland 7,- Arnhem, met o.a. Openluchtmuseum 5,60 3. Afsluitdijk, per trein en bus 12, 4. Rotterdam, o.a. met haventocht 11,35 5. Utrecht en kasteel Doorn 7,25 6. Rhenen met dierenpark 5,65 7. Brabant met het sprookjesbos „de Efteling" 9,15 8. Boottocht IJsselmeer, Kampen en Amsterdam, 's avonds per trein terug 7,30 U ziet, dit zijn nog maar enkele voorbeel den. Ga eens naar het station en steek Uw licht eens op, zodat Uw plannen voor de vakantie tijdig uitgestippeld kunnen wor den og enkele dagen scheiden ons van onze vakantie en we lopen natuur lijk al peinzende rond wat of we nu wel zullen vergeten in onze koffer te stoppen. Maar wat dan nog Wanneer U in Neder land blijft, is er beslist geen man over- ^boord wanneer U dit of dat vergeet, want ^PJllerlei kleinigheden kunt U elders altijd kopen. Het is natuurlijk wel jammer wan neer het grotere dingen zijn zoals bad pak, zonnebril of meer van dergelijke za- ken, want dan loopt het in de papieren. Gaat U naar 't buitenland, dan is het zaak allereerst paspoort of bewijs van Ne derlanderschap en geld klaar te leggen. Het is triest als men aan de grens bemerkt en dat gebeurt heus wel eens dat men het paspoort is vergeten. Nog erger is het wanneer men aan de grens ontdekt, dat 't paspoort is verlo pen. Voor sommige landen mag dat (tot 5 jaar), maar gaat men verder dan België of Duitsland, dan moet U onherroepelijk terug. En wat de inhoud van Uw koffer betreft, maak van te voren een lijstje op van alles wat U mee wilt nemen. Neem dit ook mee op reis en U kunt weer aantekenen of alles mee terug gaat. En om nog even bij het mooie, zo be geerde bruingebrande velletje stil te staan, denkt U er wel aan dat Uw huid een teer produkt is en 't woord „verbranden" zegt genoeg. In de zon zelf ziet U niet hoe griezelig rood U al bent en dat is morgen beslist niet bruin, maar gemeen pijnlijk en daar ben je dan dagen mooi mee, dat wil zeggen, lelijk van mooiheid, want de bla ren blijven niet achterwege. Geniet dus van de zon zoveel U wilt, maar doe het met verstand. Vergeet niet dat een natte huid nog meer verbrandt. Droog U dus eerst af wanneer U uit het water komt en vet dan de huid in met goede crème of zonnebrandolie. En dan wensen wij U waar U heengaat of hoe U de vakantie ook doorbrengt toe, dat U gezond en wel en vooral mooi bruin en voldaan weer terug zal keren van Uw vakantie.

Het Anker | 1959 | | pagina 17