16 elen kunnen in de vakantie moeilijk van huis en gaan één dag of iedere keer een dag en dan verschillende kanten uit. Wij hebben het nodig er eens uit te vliegen, onze gedachten worden dan weer verfrist en we komen als herboren terug, niet armer, maar rijker door opge dane ervaringen. Hoe we deze dagen indelen Dat kunt U op allerlei manieren doen. Begin met een gezellige reisgenoot(e) te zoeken en maak van tevoren plannen, want een goed be gin is het halve werk. FIETSEN Gaat U er met de fiets of de (brommer op uit, neem dan zoveel mogelijk de binnenpaadjes, (de bromfiets alleen daar waar hij Wanneer U naar de V.V.V. gaat kunnen zij U allerlei boekjes ver kopen en inlichtingen verschaffen. Maakte U b.v. al eens de kaste lentocht met de kastelen Weldam, Weg- dam, Nijenhuis en Diepenheim En bent U al eens naar de Nutter bronnen ge weest tussen Vasse en Ootmarsum Dat is wel een flinke fietstocht, maar heel mooi en bij de bronnen kunt U mooi wan delen. Ook de Bergvennen bij Lattrop zijn de moeite waard. Maar, nogmaals, het is een flinke tocht. Ga dus heel vroeg weg of wel, pluk de dag wanneer U veel ge nieten wilt. MET DE BUS Het heeft ook zijn bekoring om met de bus rond te toeren en vanaf een ho ge zitplaat het landschap te overzien. Hiervoor is ook voor de vakanties de gele genheid geboden omdat de busondernemin gen speciale dagkaarten uitgeven. De O.A.D. geeft b.v. dagkaarten uit voor 2,50 en U kunt op elke willekeurige auto bus stappen, ongeacht of U naar Neede, Deventer, Holten of Almelo wilt gaan. De Veluwse Autobus Dienst geeft eveneens dagkaarten uit, die U in elke bus kunt kopen. De prijs hiervan is 3,50. Hier mee kunt U de gehele Veluwe over van Deventer af naar Arnhem, Apeldoorn, Amersfoort of Kampen. En nu we het over Amersfoort hebben, zij vieren daar hun 700-jarig bestaan. Vele „burgers van de stad" zoals dat vroeger heette lopen op vrijdag, zaterdag of zondag in oude klederdracht, terwijl de mannen hui^ baard laten staan om geheel compleet zijn bij het costuum. U ziet dus hoe ver U met zo'n dagkaart kunt komen en hoe veel er te beleven valt, maar het is weer: vroeg weg gann, wilt U veel genieten. DE SPOORWEGEN En dan zijn er nog onze onvolprezen Spoorwegen. Zij geven dit jaar 23 ver schillende uitstapjes aan voor dagtochten met korting. (Kinderen van vier tot tien jadr half geld). Als U evenwel een familie lid wilt bezoeken, is het natuurlijk beter een gewoon retourtje te nemen zonder attractie, maar willen we de hele dag uit zijn, dan is deze manier van reizen erg aan te raden. Hoe U te werk moet gaan Minstens één dag van tevoren haalt U de kaartjes en het gele boekje aan het station. Wat zegt U Wilt U

Het Anker | 1959 | | pagina 16