5 nen, die hiervoor onlangs aangesteld zijn. Geïnformeerd wordt wanneer in de voor malige linnenweverij ijzeren platen gelegd worden. Ondanks de geplaatste ramen in de ster- kerij blijft het in deze afdeling warm. Gevraagd wordt nog eens aandacht te be steden aan de toestand van de toiletten in de weverij. De Voorzitter belooft een en ander door te zullen geven. Tenslotte dankt de Voorzitter de Heer G. J. Borghuis, die wegens overplaatsing naar een andere afdeling als Ondernemingsraad lid heeft bedankt voor het werk, dat hij als zodanig voor het bedrijf heeft verricht en voor de prettige manier waarop met hem werd samengewerkt. Vervolgens dankt de Heer Nieuwenhuis hem namens „Unitas" voor hetgeen hij in deze functie in het belang van de organi satie heeft gedaan. De Heer Borghuis zegt zeer erkentelijk te zijn voor de woorden tot hem gesproken alsook voor de prettige manier waarop hij altijd in de Ondernemingsraad zijn werk heeft mogen verrichten. Hierna sluiting. Als het voorjaar weer in 't land is, wordt het in onze revue-familie onrus tig. Als je een lid van het mannelijk gilde ontmoet is vaak de eerste vraag: „Non", vrij vertaald, „gaan we een middag uit en waarheen De meisjes doen het sympathieker en meer diplomatiek. Zolang het weer nog guur en koud is, lopen ze je op straat straal voorbij, hoogstens een wuivende hand. Maar zodra het flatteren de zomercostuumpje het weer doet, komen ze met een vriendelijk lachje naar je toe, informeren belangstellend naar je gezond heid, je doen en laten, wat ze natuurlijk niet in 't minst interesseert. Ze trekken eens aan je jasje, strijken ook wel eens een rebellerende haarlok weg voor zover je die nog hebt en dan weet je, dat het voor spel teneinde is. Met een vriendelijk lachje, waar we nooit intrappen, komt dan de vraag of we dit jaar weer uitgaan en waarheen. En in één adem kwam er deze ^tóer achteraan: we zouden zo graag eens ^^aar het bloemencorso gaan, zou dat nu niet voor één keer kunnen, we willen zelf dit en dat wel doen. Dank zij de welwillendheid van onze di rectie en de directie van de Kamgaren, dank zij ook de fabrieksleiding, de bazen niet uitgezonderd, kon het met passen en meten geregeld worden, dat aan de wens werd voldaan en dus to gen wij zaterdag, 25 april, gezamen lijk naar het corso, de Keukenhof en de bollen. Gezamenlijk kunnen wij eigenlijk niet zeggen, enkelen waren verhinderd en onze vriend Nietert met zijn ega durfden het niet aan, hetgeen iedereen erg jammer vond. Om 8 uur aan de poort, 8.15 uur reden wij. Koffie in Apeldoorn, werd achterin de bus geroepen, maar dat was „kif", omdat een ander gezelschap uit de fabriek op „onze koffiebus beslag gelegd had. We zouden over Hilversum gaan, deze stad bezichtigen en daar koffie gebruiken. De mens wikt en de stratenmaker beschikt, omleiding. Door achterbuurten engeen koffie. Om 11 Va uur in Lisse, bus uit, vol koffiehuis binnen. Na een half uurtje, politie, bus mocht niet voor de deur blijven wachten, daar het corso hier zou passeren. Ondanks de grote drukte was de politie daar, zowel als overal langs de weg, waar h,et corso zou passeren, bijzonder lankmoedig en hulp vaardig. Er werd ons rustig tijd gelaten

Het Anker | 1959 | | pagina 5