HUISHOUDSCHOOL Speelbroekje voor leeftijd 1-2 jaar Een hartig hapje ^Demonstratie Mannen gevraagd 15 Het is nu druk met schoonmaken voor de huisvrouw, maar toch zijn er een paar, die een feestje hebben in de komende weken en vroegen om een har tig hapje. Daarom dit recept, dat gauw klaar is, toch lekker en niet al te duur als U worst neemt. Gevulde broodjes 8 kleine puntbroodjes, 1 klein uitje, 3 af gestreken lepels boter, 2 kopjes water met 1 bouillonblokje, 2 ons gaar, kleingesneden vlees, ham of hamworst, peterselie. ^fenijd van de broodjes een klein kapje van de bovenkant af en hol ze uit met de punt van een schilmesje. De helft van de boter gebruiken we om de broodjes van buiten te beboteren. Snipper een uitje en bak dit heel licht in de boter op een getemperde gasvlam. Giet hierbij water en een bouillonblokje. Breng dit aan de kook en roer er het kruim uit de broodjes door en vervolgens het fijn gesneden vlees, de ham of de hamworst en de fijngesneden peterselie. Vul er de broodjes mee en bedek deze met de kapjes. Plaats ze op het bakblik. Verwarm de oven 7 minuten voor. Schuif het blik midden in de oven. Temper de vlammen, tot ze de grootte van water druppels hebben. Laat de broodjes heet en knappend worden in pl.m. 10 minuten, of in de koekepan met wat boter. Woensdag 8 april hopen wij om half acht een demonstratie te hebben in de Huis houdschool van de woninginrichting, uit gaande van de weverij „De Ploeg" te Bergeyk. Je zult er veel aan hebben en je mag nog een vriendin meenemen. J. E. v. d. Gaast. De kookcursus voor getrouwde vrouwen begint half april en wel des dinsdagavonds om 7.30 uur. Opgave zo spoedig mogelijk aan de Huis houdschool. De tweede mannencursus begint spoedig: vier lessen voor één gulden totaal Denk eens aan, mannen, wat een gemak als U eens in Uw eigen huishouding moet inspringen. Bovendien zijn de lessen, als altijd, niet alleen leerzaam, maar ook gezellig. Ze zijn op donderdag, 's avonds, 's mor gens of 's middags en duren ruim twee uur. Kom maar met een stel Van een knot wol en wat restjes wol in afstekende kleur (b.v. blauw met wit). Voor het boordje 69 steken opzetten op naalden nr. 2, 10 naalden in 1 recht verdraaid, 1 averecht breien. In de volgende naald uit elke steek 2 ste ken breien, behalve uit de eerste en laat ste steek. Er staan dan 136 steken op de naald. Verder breien volgens patroon, voorkant recht, achterkant averecht. Andere helft van het broekje in spiegel beeld breien. Daarna voornaad dichtnaaien. Langs de bovenkant 144 steken opnemen op de goede kant (iets dieper insteken) en 11 naalden in één recht verdr., één ave recht breien. Nu alle delen van het lijfje afzonderlijk breien. Beginnen met de halve rug. Voor het belegje 4 steken bij opzetten, zo als de tekening aangeeft. Patroon van het lijfje als volgt: in twee kleuren, le en 2e naald: recht met blauw (ribbel). 3e naald: kantst. x 1 recht m. blauw, 1 recht met wit, van x af herhalen. 4e naald: de witte st. recht met wit (draad achter het werk houden, zodat er op de

Het Anker | 1959 | | pagina 15