(üW éhm f VEILIG WERKEN Leer elkaar VEILIG WERKEN Op name in het zielcenhu.il 10 insectendodend middel bij de hand hebt als het nodig is. Volg de gebruiksaanwijzing nauwkeurig op en houd het middel buiten bereik van kinderen, want het is zwaar vergif. De prijs is f 1,50. K. L. 4jetlnne'it u zich nog het artikeltje over kruiden in onze tuin in ons vorig „Anker"? Nu kan het natuurlijk zijn, dat U met die mooie zomerse februaridagen plotseling de hoogte kreeg en per briefkaart of hoe ook ijlings Uw bestelling ging doen. Maar het kan ook zijn, dat U het artikeltje waarop wij zaten te zwoegen voor kennisgeving hebt aangenomen en dat zou jammer zijn voor alle gerechten die in de komende zo mer niet tot hun recht zouden komen. Neem dan alsnog Uw maatregelen. Weet U nog waar het om ging Krulpeterselie Kervel (alleen voor de soep) Bieslook. Reeds eerder hebben wij U erop gewezen, dat men bij opname in het ziekenhuis in Deventer een snellere kans maakt een plaats te krijgen dan in Almelo. Natuurlijk kan het voorkomen, dat men voor bepaalde ziekten persé bij een dokter in Almelo moet zijn, dan houdt alles op. Ook bij een langdurige ziekte is Almelo vaak meer gewenst dan Deventer, omdat deze plaats dichterbij is en dus ook de reiskosten minder zijn. Maar moet men b.v. geopereerd worden aan een breuk, dan is men meestal met 7 dagen uit en thuis, 't Wachten vóór de opname kan echter vele weken duren, want een breuk is doorgaans geen accuut geval. Gevolg is: wachten, wachten en nog eens wachten, want ernstige gevallen gaan voor. En zo blijven we dus maar tegen de operatie aankijken, wat erg onplezierig is en ook bent U langer dan nodig is aan het arbeidsproces onttrokken. Je kan de jongeren als ze pas op het werk komen, dikwijls zo weinig vertellen. Zij „weten" het allemaal zo goed en zij heb ben veel dingen zelfs heel anders geleerd dan wij gewend zijn. Bovendien zien zij in hun jeugdig enthousiasme en hun onbe zonnenheid vaak geen gevaar. Maar als dan eens een oudere naar zijn jonge collega toegaat en hem even apart neemt om hem op de gevaren te wijzen, die er aan dit speciale werk vastzitten, dan kan er heel veel leed worden voor kómen. Op de ouderen rust de plicht de jongeren de weg te wijzen. Twee belangrijke factoren, die U echt eens goed in het oor moet knopen. Het is de ervaring die het ons geleerd heeft, dat vooral bij een breuk, de mensen langer moeten wachten op opname dan hun lief is.

Het Anker | 1959 | | pagina 10