Erkend Geneeskundige Dienst hogen van 4.4 tot 4.7% van het loon, voor zover dat het maximum van 19,per dag niet overschrijdt. Deze verhoging wordt noodzakelijk geacht omdat het vereveningsfonds uitgeput raakt. Er moet een bedrag van minstens 60 miljoen in kas zijn. Op 31 december 1952 bedroeg de algemene reserve 146 miljoen en op 31 december 1955 nog 122 miljoen. Door de stijgende kosten één nieuw ziekenhuisbed komt op 30.000,is het fonds thans op een zodanig peil ge komen, dat zelfs het minimum niet wordt gehaald. Het zal wel moeilijk zijn om aan deze pre mieverhoging goedkeuring te onthouden, wallen de ziekenfondsen niet in een ern stige impasse geraken. Niettemin zal de regering er op bedacht moeten zijn dat met verhoging van premie niet kan worden doorgegaan. Temeer waar enige uitbrei ding van de sociale wetgeving noodzakelijk is, waardoor nieuwe lasten zullen moeten worden opgevangen. «Iet ingang van 1 januari 1959 is de Be- rijfsgeneeskundige Dienst erkend door het bestuur van de Sociale Verzekeringsbank. Wat betekent dit Dit betekent: dat onze dienst het wettelijk recht heeft gekregen alle bedrijfsongeval len door de bedrijfsarts te laten behandelen. Welke voordelen brengt deze erkenning met zich mee Het grote voordeel is wel, dat nu alle be drijfsongevallen ter kennis komen van de bedrijfsarts, welke als kenner van het bedrijf in staat is, zowel aantal als aard te beoordelen en onmiddellijk in te grijpen als de veiligheid van het bedrijf iets te wensen overlaat. Een tweede voordeel is wel, dat de beoor deling over het al of niet geschikt zijn tot het verrichten van werk bij de bedrijfs arts berust, waardoor deze geschiktheid bezien wordt in het licht van de aard van het werk. is het verschil in handelen vergeleken met de oude toestand Ieder die in het bedrijf een ongeval krijgt, dient zich onverwijld te wenden tot de baas van zijn afdeling of dichtsbijzijnde E.H.B.O.-post. Indien de bedrijfsarts aan wezig is, kan hij zich ook rechtstreeks tot deze wenden. De baas kan zich zo nodig steeds met de bedrijfsarts in verbinding stellen. Na de eerste hulp kunnen twee wegen ge volgd worden a. verdere behandeling door de bedrijfs arts. Het ongeval behoeft nu niet aangege ven te worden bij de S.V.B. (geen for mulier invullen De uitkering ge schiedt rechtstreeks door de werkgever op verklaring van de bedrijfsarts. Con trole door de arts van de S.V.B. ver valt, aangezien de bedrijfsarts zelf con troleert. b. Indien de getroffene behandeling wenst door een andere arts dan de bedrijfs arts (b.v. de huisarts), dan moet het ongeval wél aangegeven worden en wel op speciale groene formulieren, die op de B.G.D. verkrijgbaar zijn. De oude zwarte formulieren vervallen,. De uitkering geschiedt als van ouds door de S.V.B., terwijl ook de controle door hen verzorgd wordt. Wat te doen in gevallen van twijfel In gevallen van twijfel kunt U zich het beste tot de baas of de E.H.B.O.'er of rechtstreeks tot de bedrijfsarts wenden.

Het Anker | 1959 | | pagina 9