Sociale voorzieningen 8 klein, ogenschijnlijk onbetekenend rolletje is een belangrijke schakel in het geheel. Een belangrijke plaats achter de coulissen is de kapsalon. Vanaf half zes is het daar een komen en gaan van dames en heren, die volgens rooster afgewerkt worden. Dat gaat eigenlijk op de minuut af, te begin nen met de meisjes, die door beëindiging- der werkzaamheden hiertoe het eerst ge legenheid hebben. Ze zijn bij het echtpaar Vrielink, bijgestaan door de heer Vermeu len van de firma Oostdijk, als kind aan huis. En, tenslotte zijn er nog de mensen voor het wisselen van de coulissen, wat altijd vlug en „zonder lawaai" moet gebeuren. In de zaal merkt men dat niet op. Of wel soms Ze doen het voorzichtig op gym nastiekschoenen Wij maken weer de fout ons artikel te lang te maken, doch iets moet ons ten slotte nog van het hart. Wij behoeven de vraag niet te stellen, of de mensen uit jutefabriek en „Kamgaren" de jaarlijkse re vue op prijs stellen, uit een oogpunt van een gezellig avondje in de wintermaanden, uit een oogpunt ook van gepaste ontspanning, waaraan naar onze bescheiden mening geen weldenkend mens aanstoot zal kun nen nemen, ook niet aan de „goedmoe dige" critiek, die op plaatselijke gewoonten en omstandigheden wel eens geleverd wordt. Onze revue's worden door duizen den buiten onze plaats bezocht en geroemd. Toch ontbreekt ons vaak een beetje mede werking, soms van huis uit, soms ook om dat men wel wil en niets in de weg staat, maar de durf niet heeft. Wij zijn ervan overtuigd, dat er velen met enige aanleg zo zijn. Samen zouden wij meer kunnen doen, meer kunnen bereiken. We zouden willen vragen, bekijk het ook eens van de andere kant. O ja, die „gala-avond"! Fijn geslaagd hè? Wat een stemming, wat een feest Dank je wel broeders-medewerkers. Jullie heb ben er een kostelijke (vrijwel zonder kos ten) „gala-feestavond" van gemaakt, pas send in de revue. Volgend jaar weer iets dergelijks, dan wordt het Park afgebroken vanwege de toeloop om plaatsbewijzen. We hebben anders voordien heel wat cri tiek moeten horen. Ma'g-um niet hinderen. Eén maatschappelijk zeer belangrijk per soon uit onze naaste omgeving bitste ons toe, dat hij zelfs Van Dale over de betek^^ nis van „gala" geraadpleegd had. Dat vit^P ons, eerlijk gezegd, in hem erg tegen. Niet zijn critiek, maar wel, dat hij dit met be hulp van Van Dale moest doen. Enfin, we hebben onze „gaard" (zie 2 van Dale). Maar geslaagd „is ie" als U weet wat wij bedoelen. V. Noot van de Redactie Het verslag, uit de zaal bekeken, is niet afkomstig van de redactie, maar van iemand die zo vriendelijk was een bij drage te leveren. December In deze maand werd in 14 gezinnen een gezinsverzorgster geplaatst. Aan 18 zieken werd een bezoek gebracht en aan verschillende van hen werd een fruitmand gebracht, omdat zij de Kerst dagen in een ziekenhuis moesten verblij ven of thuis al enige weken bedlegerig waren. Aan 45 gepensioneerde jarigen werd een verjaarsbezoek gebracht. De maand de cember spant wat aantal betreft wel de kroon, uitgerekend in de drukste maand van het jaar. Dus gepensioneerden van de toekomst, zet Uw verjaardag alstublieft in een andere maand dan december Badhuis Hier werden de volgende aantallen baden genoteerd 48ste week 1038 49ste week 924 50ste week 1036 51ste week 1067 52ste week 22!jfl lste week 1010® 2de week 881 3de week 977 HOGERE ZIEKENFONDSPREMIE De Ziekenfondsraad heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in over weging gegeven de premie, die voor de helft betaald wordt door de werkgevers en voor de helft door de werknemers, te ver-

Het Anker | 1959 | | pagina 8