i9f 9 ik gehad. Gevraagd wordt, of deze personen zich hiervoor bij hun oude werkgever moe ten vervoegen. De Voorzitter zegt, dat men hier van de bestaande regeling niet kan afwijken. Eén der leden vraagt of bij een langdurige ziekte van een O.R.-lid de opvolger van de verkiezingslijst niet als plaatsvervanger kan optreden. De Voorzitter zegt, dat het reglement hier in niet voorziet. Dringende gevallen kun nen door de baas of door een van de an dere O.R.-leden behandeld worden. Verzocht wordt om de uren, die nog uit gewerkt moeten worden (4.2 uur) in de week van 5-10 jan., over de gehele week te spreiden, om te bereiken dat men 's mid dags niet een kwartier vroeger behoeft te beginnen. Voorgesteld wordt op de eerste 5 dagen 3/4 uur en zaterdags 1/2 uur uit te werken. Dit verzoek zal zo spoedig mogelijk bespro ken worden, waarna de werktijdregeling over deze week bekend gemaakt zal worden. Verder niets meer aan de orde zijnde, wenst de O.R. de Directie een gezegend Kerst feest en een Gelukkig Nieuwjaar, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. Wanneer we zo onze gedachten laten gaan over de elfde revue, dan kun nen we niet anders zeggen, dan dat het een enorm succes is geworden. Schrijver dezes had het genoegen op de „Gala avond" aanwezig te zijn. Dat de spelers 't begrip „gala" beter door hebben gehad, dan degene, die voor de advertenties en uitnodigingen moest zorgdragen, bleek zon neklaar uit de originele oplossing', die men had gekozen om de mannelijke bezoekers in 't gala te steken. Deze kregen een keurig wit frontje aange meten, hetgeen dadelijk de echte „gala sfeer" in de zaal tot gevolg had. Zonder de prestaties van de andere spelers en de balletmeisjes tekort te willen doen, zou ik het welslagen van deze revue voor een be langrijk deel willen toeschrijven aan het grandioze spel van de heer B. Pauwe. Welk een veelzijdig artist konden we op de planken bewonderen. Zijn muzikale pa- ^krodie was van een gehalte, dat gerust als ^Pfenomenaal betiteld kan worden. De bal lonscène, die hij samen mevrouw J. Bruins- Dommerholt voor zijn rekening nam en waarin de gemeente en haar dienaren eens flink op de hak werden genomen, sloeg eveneens goed in. Trouwens de regering in Den Haag kwam er in de Vondeling- Staf-scène ook niet zonder kleerscheuren af. In deze sketch, die zich in de typische Rijssense sfeer afspeelde, blonken vooral de heren G. Mekenkamp, G. Smit en mevr. J. Bruins-Dommerholt uit. De heer G. J. Schintz deed zich kenmerken als de plichts getrouwe ambtenaar, die niet gauw van zijn stuk was te brengen door Geeze. Wat is het toch een gemak, dat we over een goed geoutilleerde technische dienst beschikken, die een melkgevende koe, een stijgende en dalende ballon enz. weten te maken. Een gevoelige noot in het programma, die we niet mogen vergeten, is Het Toverbos, waarin de heer T. Nitert met zijn gelijk luidend gedicht uitblinkt. De romantische sfeer, welke hier met entourage van ko nijntjes en elfjes opgeroepen wordt, doet 5

Het Anker | 1959 | | pagina 5