Ondernemingsraadvergadering 3 gehouden op vrijdag 19 december 1958, 's morgens 10.30 uur op het kantoor. Met uitzondering van de heer J. Waan- ders zijn alle leden aanwezig en de heer Ligtenberg. De Voorzitter, de heer H. -Jordaan, opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom. In 't bijzonder heet spreker welkom Mej. H. H. Slettenhaar, die als opvolgster van Mej. Reterink bij enkele kandidaatstelling werd gekozen als O.R.-lid voor de spinnerij. «Betreffende de vakature voor de weverij, Jmtstaan door het vertrek van de heer Zwoferink, deelt spreker mede, dat hierin werd voorzien volgens art. 14 lid 1 van het reglement, waardoor deze opengevallen plaats werd ingenomen door de heer Waanders. Verder zegt spreker verheugd te zijn, dat de heer G. J. Borghuis, die geruime tijd ziek is geweest, weer aanwezig is en wenst hij hem een spoedig algeheel herstel toe. Vervolgens worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Alvorens over te gaan tot het behandelen van punt 3 van de agenda, vraagt de heer Nieuwenhuis het woord, waarbij hij de Voorzitter verzoekt ook de andere Directie leden namens het personeel hartelijk dank te zeggen voor het mooie cadeau dat ze met St. Nikolaas ontvingen. Spreker zegt, dat dit cadeautje bij de arbeiders zeer in de smaak is gevallen en dat men het zeer op prijs heeft gesteld. De voorzitter is blij dit te vernemen en zal dit ook aan de andere Directieleden door geven. Hierna geeft de Voorzitter een overzicht •iver het afgelopen jaar. terugblikkend op het jaar 1958, aldus de Voorzitter, kunnen we dit in twee de len splitsen. De eerste helft heeft zich ge kenmerkt door een depressie, die echter reeds in het midden van het jaar 1957 begon. De Directie heeft getracht deze zeer moei lijke periode te overbruggen door zolang mogelijk te laten doorwerken. Helaas werd de toestand in februari j.l. onhoudbaar en was er geen ruimte meer voor de grote voorraden gereed-produkt en moest men noodgedwongen besluiten verkort te gaan werken. Voor de afdeling weverij duurde dit niet erg lang, doch met de afdeling spinnerij kon pas in juni weer volop gedraaid wor den. Na de fabrieksvakantie kwam er ge lukkig verandering, mede door het najaars seizoen. De prijzenstrijd bleef echter be staan door de concurrentie van België, India en Pakistan. Naar aanleiding van een grote vraag naar breeddoek heeft de Directie besloten de weverij „Geurne" uit te breiden, waar mee men inmiddels is begonnen. De nieu we getouwen, die hiervoor besteld zijn, zul len vanaf maart binnenkomen. Momenteel is men voor deze weverij reeds van werk verzekerd in 3 ploegendienst tot eind november 1959. Ook over de werkgelegenheid in de Lino- leumweverij kunnen we tevreden zijn, doch voor de gewone getouwen is de toestand niet zo rooskleurig, hoewel deze niet te vergelijken is met de toestand van het eind van vorig jaar. Met deze artikelen hebben we veel last van de concurrentie. Waar we het hierbij vooral van moeten hebben, is de goede kwaliteit en de vlotte service. We zullen allen moeten meewerken om te trachten de levertijden, zoals de klant die wenst, aan te houden. De personeelsvoorziening is op het ogen blik niet geheel bevredigend. Hoewel het afgelopen jaar een groot aantal werknemers is aangenomen, kunnen er nog velen ge plaatst worden. Hierbij doet zich echter een nieuw probleem voor, nu de Wet geen ploegenarbeid voor jeugdigen meer toelaat. Binnenkort zal begonnen worden met de uitbreiding van ons pakhuis aan de Sta tionsdwarsweg. Hierdoor komen belang rijke transportkosten te vervallen. Het nieuwe railplan is vorig jaar gereed gekomen; we hopen, dat dit aan de ver wachtingen zal voldoen. Verder is besloten om over te gaan tot oliestook op de Lancashire ketels, die 's zomers onze stoomverzorgers zijn. Door het nieuwe artikel, papieren uien-

Het Anker | 1959 | | pagina 3