mmm HUISHOUDSCHOOL 17 Tegen VBOW 2 liepen de heren hard van stapel en zonder dat de tegenpartij aan bod kwam, was de eerste set al beslist met 15—7. In de volgende set moest men de eer aan de tegenpartij laten, terwijl de derde set door enkele ongelukkige momenten ook verloren ging. Een nederlaag, die werkelijk niet nodig was geweest. Toch had men in de volgende wedstrijd hiervan geleerd en de eerste set tegen Sportlust 2 leverde dan ook een vlotte zege op, 158. In de volgende set moest men het onder spit delven, zodat de derde set de beslis sing moest brengen. Deze set werd onder daverende aanmoedigingen van het pu bliek door Ter Horst met 153 gewonnen, waardoor Sportlust haar kampioensillusies belangrijk zag dalen. De eerstvolgende wedstrijden vinden plaats op 23 februari. M. K. Een ouderwets recept p GEBAKKEN GRUTJES (voor vier personen) Voor 3/4 liter karnemelk hebben we ruim 1 ons grutjes nodig. De grutjes in een pan met dikke bodem glad aanmengen met de karnemelk, goed roerende aan de kook brengen en daarna zolang inkoken, tot de brij zó dik is, dat de lepel er rechtop in kan blijven staan. Twee lepels suiker doorroeren. Dan brengen we de brij over in een paar omgespoelde, diepe borden en laten de massa goed koud en stijf worden. Dit duurt wel enige uren, maar het beste is, als we de brij een dag van te voren maken, zodat ze een nacht over kan staan. We snijden dan de brij in 8 gelijke punten per bord, wentelen ze even door bloem en bakken ze in de koekepan met boter vlug goudbruin. Warm opdienen met wat stroop. Voor de liefhebsters wordt er op 4 dinsdag avonden een cursus gegeven in dekken en dienen. Aangifte zo spoedig mogelijk bij de bazen of bij mej. v. d. Gaast.

Het Anker | 1959 | | pagina 17