16 takken van sport. Bijna ieder kan dit spel leren en een nuttig speler worden. Het teamwork moet echter op het eerste plan staan, want 6 individueel uitmuntende spelers, die nooit eerder hebben samen gespeeld, zullen het tegen een iets minde re, maar homogene ploeg waarschijnlijk moeten afleggen. Waarom Zij zijn niet op elkaar afge stemd, het teamwork blijft steken en er is geen gezamenlijke opbouw mogelijk, al thans dit gaat moeilijk, er komt dus geen vaart in het spel. Bij volleybal wreekt zich iedere zwak be zette plaats. Homogeniteit is in de ploeg een eerste vereiste. Een groot voordeel bij volleybal is, dat men het overal kan spelen. Buiten kan men het speelveld naar eigen willekeur uitzetten. Voor degenen die hiermee nog niet op de hoogte zijn, volgen hier in het kort de voornaamste spelregels. Het volleybalveld ziet er als volgt uit: lengte 18 meter, breedte 9 meter, met in het midden het veld gescheiden door een net, met een hoogte van 2.43 meter. Aan weerszijden hiervan bevinden zich 6 spelers. De bedoeling is de bal op het ter rein van de tegenpartij aan de grond te krijgen, met inachtneming van de spel regels. De rechtsachterspeler van de partij die het eerst mag opslaan, slaat de bal van achter het rechterdeel der achterlijn over het net in het veld van de tegenpartij. De tegenpartij zal proberen de bal terug te spelen en de bal gaat nu net zolang heen en weer tot het een der partijen ge lukt de bal op het terrein van de tegen partij aan de grond te krijgen. Lukt dit aan de partij die de opslag had, dan is een punt verdiend en dezelfde speler gaat door met de opslag. Gelukt het echter aan de partij, die niet aan de opslag was, dan ver andert de stand niet, maar de opslag ver huist naar de andere kant, waardoor dan die partij de kans krijgt om punten te ma ken. De hoofdregel van volleybal luidt na melijk: Alleen de partij, die de opslag heeft, kan punten maken. Als een partij de opslag krijgt, moeten de spelers eerst „kloksgewijs" een plaats op schuiven. Het slaan van de bal mag niet overgaan in een kort duwen of dragen van de bal, d.w.z. het contact met de bal moet zeer kort zijn. In ieder vak mag de bal slechts drie maal achtereen worden gespeeld, de derde slag van een partij moet steeds over het net gaan. Iedere speler mag de bal slechts eenmaal spelen; tweemaal in opéénvolging rake^^ van de bal (zonder dat dus een medespele^B of de tegenpartij de bal heeft aangeraakt) is fout. Het net mag met geen enkel lichaamsdeel worden aangeraakt. Ook mag men er niet overheen reiken. Bij de opslag mag de bal het net niet raken; tijdens het spel is dit wel geoorloofd. De partij, welke het eerst 15 punten haalt, heeft de set gewonnen. Een wedstrijd be staat meestal uit 3 sets, d.w.z. wie het eerst 2 sets heeft gewonnen is winnaar. De competitie Op maandag 5 januari j.l. werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Ter HorstVisnet Nijverdal 2Ter Horst 2—0 0—2 In deze wedstrijden kwamen we weer met een volledig team uit, hetgeen ook wel aan de uitslagen te merken is. De eerste wedstrijd tegen Visnet werd prima gespeeld, de eerste set leverde di rect al een grote uitslag op namelijk 152, terwijl de tweede set een overwinning vaa| 1510 opleverde. De volgende wedstrijd tegen Nijverdal 2 werd er een met een verlenging. De eerste set werd namelijk door Ter Horst gewon nen met 158, terwijl Nijverdal in de vol gende zegevierde. De derde set leverde na grote spanning een verdiende overwin ning op namelijk 1512. Maandag' 26 januari opnieuw naar Nijver dal, ditmaal tegen de koplopers VBOW 2 en Sportlust 2.

Het Anker | 1959 | | pagina 16