KLEINE WONDEN Ji^leine 1 13 Vervolgens ontvangen allen nog als her innering een mooi wandbord met aante- ning van hun diensttijd. Een kopje koffie en een sigaar verhogen de gezelligheid en brengt de tongen los. Verschillende aardige voorvallen uit hun diensttijd liet men de revue passeren, waarbij nog eens hartelijk gelachen werd. Hierna werd afscheid genomen met weder zijds de beste wensen voor de toekomst. Op 31 december j.l. namen de heren A. J. de Koning en H. Sanderman afscheid van Directie en kantoorpersoneel wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Beide heren genoten zowel in als bui ten het bedrijf een welhaast legendarische bekendheid, wat vermoedelijk moet wor sen toegeschreven aan het feit, dat beiden ^«et velen in contact kwamen. ^ï)e heer De Koning begon zijn loopbaan bij Ter Horst Co. N.V. op 2 januari 1913. Gezegd mag worden, dat hij deze 46 jaar altijd een open oog heeft gehad voor de belangen van de zaak en dat hij zijn beste krachten aan het bedrijf heeft gegeven. Tijdens de laatste jaren heeft hij als laatste der oudere generatie de jongere opvolgers de nodige tradities kunnen leren, waarbij de diverse anekdoten ter sprake zijn gekomen. De Directie dankte de scheidende functio naris voor de jarenlange trouwe plichts vervulling en de collega's boden de heer De Koning daarna enige geschenken aan ter herinnering aan deze gemeenschap. De heer H. Sanderman begon bij Ter Horst Co. N.V. op 3 augustus 1914 en wel in de afdeling Kalanderij. Meer dan een for maliteit is deze aanvangsdatum echter niet, omdat hij eerst zijn dienstplicht moest vervullen bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog. Na zijn demobilisatie werd hij administrateur in de Kalanderij, een functie die wij thans niet meer ken nen. In 1935 werd de heer Sanderman aangesteld tot portier op het kantoor, in welke functie hij zich bij velen bemind heeft gemaakt. Vooral nadat het nieuwe kantoor in 1953 in gebruik werd genomen ontpopte hij zich als een waardige gast heer voor de bezoekers. Ook hij nam op 31 december j.l. afscheid van Directie en kantoorpersoneel, na ruim 44 jaren trouwe dienst, waarvoor hem dank werd gebracht en geschenken werden aan geboden. Beide heren wensen wij toe, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid van hun pensioen zullen mogen genieten. vaak grote gevaren Als ze een flinke wond krijgen of een „diepe jaap", dan lopen ze vanzelf wel |k naar de plaats waar eerste hulp wordt ge- boden. Maar juist die kleine wondjes, daar zijn ze vaak nog zo onvoorzichtig mee. Het lijkt ook niks. Een klein stuk vel ergens af.... wat geschaafd.... een „speldeprikje" een paar druppeltjes bloed.... en ch En toch zijn we dan kwetsbaar. Vooral in ons bedrijfwaar we soms ongemerkt met bepaalde stoffen in aanraking ko men, die niet in ons lichaam thuis horen. O jaik weet het wel. Duizend keer gaat het goed.... maar één keer kan het fout gaan. TENSLOTTE ZIJN OOK DE BEDRIJFS ONGEVALLEN TELKENS JUIST „DIE ENE KEER"en op degene, die het krijgt, komt het neer

Het Anker | 1959 | | pagina 13