Verslag Ondernemingsraad d.d. 15 november 1957 4 Aanwezig: de heren H. Jordaan, J. Geer- ling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, G. J. J. Beunk, J. Bruins, Joh. Waanders, M Meijerink, G. Wessels, J. Nijsink, G. J. Borghuis, G. W. Borghuis, H. Nieuwen- huis, G. J. van Putten, P. J. v. d. Noort en Drs. A. H. W. Thomassen en de dames L.. Dreijer en H. Nieuwenhuis. De Voorzitter heet de aanwezigen welkom en in 't bijzonder mej. Dreijer, die de opengevallen plaats van mej. Reterink heeft ingenomen. Betreffende de notulen worden enkele kleine punten genoemd, die niet of te be knopt zijn aangegeven. Ook wordt ge vraagd om het verslag van de O.R. in „Het Anker" iets uitvoeriger op te nemen, om dat personen die van een bepaald geval niet op de hoogte zijn, anders een ver keerde indruk kunnen krijgen. De Voorzitter zegt, dat met één en ander in 't vervolg rekening' zal worden gehou den. Op een vraag waarom tijdens de Rijlito- feesten met de Weverij toch een avond collectief gestopt is, terwijl besloten was door te werken, antwoordt de Voorzitter, dat niet op collectieve basis is gestopt, maar op individueel verzoek. Overigens worden de notulen der vergade ringen van 22 Augustus en 23 September j.l. goedgekeurd. Verkiezing Ondernemingsraad De Voorzitter deelt mee, dat volgens het reglement van de O.R. thans weer een ver kiezing moet plaats hebben. Verschillende O.R.-leden zijn van mening, dat de zittingsduur (1 jaar) te kort is om zich te kunnen inwerken en stellen voor het regiement te wijzigen in dien zin, dat om de twee jaar de helft van de leden aftreedt. De Voorzitter zegt, dat het reglement ge wijzigd kan worden, wanneer 2/3 van de leden van de raad zich hiervoor verklaart en ook de Bedrijfscommissie deze wijzigin gen goedkeurt. Tijdens de vergadering wordt contact op genomen met de Bedrijfscommissie, die met het oog op een te verwachten nieuw concept voor de Ondernemingsraden advi seert de bepaling op te nemen dat alle le den tegelijk aftreden. Met algemene stemmen wordt besloten aan de Bedrijfscommissie goedkeuring te vragen om artikel 8 lid 1 van het regle ment te wijzigen als volgt„De gekozen leden van de Ondernemingsraad treden om de twee jaar tegelijk af. Zij zijn ter stond herkiesbaar". Eén der leden merkt op, dat men voor de goede orde toch dit jaar nog artikel 8 van het reglement zal moeten toepassen, om dat de O.R.-leden zijn gekozen voor de pe riode van één jaar. Naar aanleiding hier van wordt besloten volgens het bestaand^ reglement dit jaar wel een verkiezing houden. Vervolgens wordt vastgesteld dat tot 3 de cember kandidaatslijsten kunnen worden ingeleverd, die in het bedrijf worden op gehangen van 417 december. Van 310 december wordt gelegenheid ge geven tegen-kandidaten te stellen. De stemming zal plaats hebben op 19 en 20 december. Mej. Nieuwenhuis deelt mee, dat ze i.v.m. haar a.s. huwelijk als lid van de O.R. per 31 december zal bedanken. Stichting Textielvak Geïnformeerd wordt of in de O.R. nog mededelingen zullen worden gedaan over het rapport uit Enschede over de textiel. Verder wordt gevraagd of de Directie het niet wenselijk acht dat Ter Horst Co. N.V. ook lid wordt van de Stichting Tex tielvak. De Voorzitter zegt, dat het wel in de be doeling ligt om enkele punten uit het ge noemde rapport in de O.R. te bespreken en hoopt hierop nader terug te komen. Wat betreft de aansluiting bij de Stichtf^^ Textielvak zegt spreker, dat Ter Horst Co. N.V. hierbij minder belang heeft dan andere bedrijven, omdat deze Stichting hoofdzakelijk bedoeld is voor de katoen- bedrijven. Werkclassificatie. Op de vraag hoe het is met de werkclassi ficatie antwoordt de Voorzitter, dat de werkomschrijvingen voor de arbeiders ter inzage hebben gelegen. Verschillende groep jes arbeiders zijn hiervoor op het kantoor

Het Anker | 1957 | | pagina 6