£n dit zal U het teken zijn Ingezonden 3 Jeder jaar weer zijn we bij het horen van het Kerstevangelie diep onder de in druk, omdat de hele sfeer hiervan teerheid en vrede ademt; het is alsof deze boodschap ons wordt gebracht uit een ver mooi land, waar niets van na righeid en onrust te bespeuren valt en waardoor je werkelijk even maar dan ook maar heel even 't idee hebt dat de wereld goed is. Maar buiten het wondere gebeuren van Christus' geboorte was er ook in die tijd een wereld vol van haat, wreedheid en •ïirlog. Een tegenstrijdige wereld dus. ^e geboorte van het Kind in de kribbe is nu voor ons een romantisch gebeuren geworden, terwijl het toch eigenlijk maar een trieste koude nacht geweest moet zijn. Zo lijkt het tenminste aan de buitenkant. En nu zijn we bijna 2000 jaar verder en ieder jaar heeft de mensheid door alle eeuwen heen het kunnen horen: „en dit zal U het teken zijn"...., maar ieder jaar zijn we de boodschap reeds tussen Kerst en Nieuwjaar weer vergeten, en lezen we bijna dagelijks over grensincidenten op Israëlisch, Syrisch of Jordaans grondge bied en ook zal het zeker niet bij twee Spoetniks blijven, al dan niet met oor logsdreiging of vredesdoeleinden of be mand met een kleine hond in een enge ruimte, die zielig aan zijn eind moet zijn gekomen. Daar kwamen we tegen in op stand, maar de kat van de buurman slaan we stiekum dood of half kreupel omdat hij op de duiven loert of omdat het maar een kat is. Alles wat in 't groot gebeurt en waar men over praat als iets ergs, daar komen we tegen in opstand, maar dezelfde dingen, die we in 't klein doen en die soms alleen maar een enkeling ervaart, daarbij hou den we ons van de domme. Maar zo is het niet, het gaat om alle kwaad, en ook om alle goed. Een klein kwaad is in principe gelijk aan een groot, ook al is de omvang minder, maar de kleinste dingen, die goed en mooi zijn, worden vanzelf oneindig groot. Daar gaat het misschien uiteinde lijk om wanneer wij horen van: „en dit zal U het teken zijn Het is, alsof wij op de vingers worden ge tikt, wanneer wij fouten maken en als wij ernaar wilden luisteren, dan zouden wij het Kerstevangelie het hele jaar met ons mee behoren te dragen en het zou niet al leen met Kerstmis licht geven, maar altijd en dan zou het misschien nog eens zover komen, dat de Kerstboodschap wezenlijk doordringt, niet alleen met Kerstmis wan neer het Kerstevangelie wordt gelezen en niet alleen maar zondags in de kerk, maar altijd, zomaar in ons dagelijks leven als een voorbeeld van de bedoeling van de boodschap van het Evangelie. B^ij ontvingen de volgende mededeling: Evenals in vele plaatsen in onze omgeving, wil een groepje dames, op initiatief van de U.V.V. in onze plaats, iets voor de bejaar den (boven de 65 jaar) gaan doen. En wel door het organiseren van een gezellige middag eenmaal per week, waar men on der het genot van een kopje koffie of thee, nog eens weer een praatje kan maken met zijn oude schoolvrienden, of prettig samen één of ander spel kan gaan doen. Vooral bij degenen, die gewend zijn jaar lijks samen een autotochtje te maken, zal dit zeker in de smaak vallen. Zij, die hiervoor voelen, kunnen zich op geven bij de hieronder genoemde dames: Mevr. E. H. Müller, Boomkamp 5 Mevr. J. Lugtigheid, Blinde Banisweg 28, Mevr. P. J. de Ridder, Huttenwal 35 Mevr. E. Dasselaar, Beatrixstraat 3 Mej. J. E. van der Gaast, Huishoudschool, Wierdensestraat Mevr. E. L. Hoogendijk, Burg. Knottenbeltlaan 77 Mej. Zr. H. Pinkster, Wijkgebouw „Groene Kruis

Het Anker | 1957 | | pagina 5