0ud en CY[ieu 23 meeste geldige punten, die f 0,50 extra postzegels hebben geplakt, krij gen f 0,25 per punt uitbetaald. (Bijvoorbeeld: 200 x f 0,25 f 50, 3. Voorwaarden Oplossing op een briefkaart plak ken of overtekenen. Totaal aantal punten daarbij ver melden. Op de adreszijde, naast het gewone posttarief (8 cent) f 1,extra postzegels plakken, wan neer U f 0,50 per punt wilt winnen GROEP I. f 0,50 extra postzegels plakken, wan neer U f 0,25 per punt wilt winnen GROEP II. ft Inzenders in Groep II die een lijst met uitslagen wensen, moeten f 0,15 extra aan postzegels plakken. Deelnemers in het buitenland: „In ternationale antwoordcoupons" in zenden a.u.b. Uw naam en adres duidelijk schrij ven (met blokletters). Adresseer aan „HET RODE KRUIS", Prinsessegracht 27, Den Haag. Inzendingen moeten uiterlijk 15 ja nuari 1958 vóór 12 uur binnen zijn. 4. Een onafhankelijke jury wijst de prijs winnaars aan. Voor precies gelijke op lossingen die kennelijk afkomstig zijn van éénzelfde bron, zal slechts één prijs mogen worden gegeven. Aange nomen wordt dan, dat zij afkomstig zijn van éénzelfde inzender. Corres pondentie over de beslissingen van de jury kan niet worden gevoerd; wie meedoet onderwerpt zich hieraan. De namen van de winnaars worden op gegeven aan de bladen waarin de puzzel is geplaatst, aan de inzenders in GROEP I en aan de inzenders in GROEP II, die 15 cent extra postze gels hebben bijgeplakt. De prijswin naars krijgen persoonlijk bericht. (Beschermd door de Auteurswet van 1912) Ons Kerstnummer zou stellig niet com pleet zijn, indien wij geen plaatsje zouden inruimen voor de traditionele beschouwing, welke past bij de jaarwisse ling. Met zo'n terugblik geven wij er im mers blijk van mensen te zijn, die bewust «ven, en dat zijn we toch, nietwaar r gaat tegenwoordig geen jaar meer voor bij, zonder stof op te leveren voor een terugblik. Onze moderne tijd brengt ons door vernuftige communicatiemiddelen in verbinding met alle andere volken ter wereld, wier lotgevallen ons via krant, radio, televisie en film worden voor geschoteld. Zo leven wij mee met lief en leed van vele miljoenen mensen. Van het geluk van deze velen worden wij deel genoot gemaakt, maar bovenal worden wij geconfronteerd met de keerzijde van deze medaille. Bijna dagelijks worden wij voor gelicht omtrent de tegenspoed van vele medemensen, over spanningen in het Mid den-Oosten, welke de gehele wereld in vuur en vlam kunnen zetten, over na tuurrampen en verkeersongelukken, die duizenden in rouw dompelen. Ook werden wij dit jaar verrast door de Russische pres taties op natuur-wetenschappelijk gebied, welke vriend en vijand tot nadenken stem den. Niettegenstaande al deze schokkende ge beurtenissen worden wij verondersteld onze kalmte te bewaren en ons dagelijks werk rustig voort te zetten. Gelukkig beseffen wij niet ieder moment van de dag op welk een vurige vulkaan wij leven en dat is maar goed ook. In ons dagelijks bestaan vinden we meestal nog wel wat rust en

Het Anker | 1957 | | pagina 25