Zie xjjïnd.5 komt de ótoomèoot dat was het lied, dat wij de 5e December 's morgens om 9 uur al hoorden klinken uit de smederij. Dit was voor Sinterklaas zeer bemoedigend, en een teken dat er op die ene dag gelukkig vele mensen zijn, die zich weer even kind voelden. Op 364 dagen zouden we kinderachtig zijn, maar die ene dag mogen we van ganser harte met een tikkeltje angst en ontzag tegen Sinter klaas opzien en meedoen aan de onschul dige pret. Natuurlijk is het een kinder feest, maar gaan we er eens over philoso- feren, dan zit er méér in dan datle saamhorigheidhet Sinterklaasfeest wordt -zonder onderscheid door ieder gevierd, van ^A'elke politieke of godsdienstige richting wij ook zijn. 2e de rassenkwestie. Geen spoor hiervan, want het zwarte Pietje is even onmisbaar als de blanke Sinterklaas, zij kunnen eenvoudig niet buiten elkaar. 3e de liefde voor het dier. Er is geen dier dat om deze tijd het zo goed heeft als het paard van Sinterklaas. En tot slot: op 5 december mo gen we elkaar in gedichten eens de waarheid zeggen, er is dan geen kwestie van een ruzietoon, maar elkaar in goede of minder goede rijm op diploma tieke wijze op de dingen attent maken of prijzen. En nu ons Sinterklaasfeest. We mogen wel zeggen, dat dit in alle opzichten ge slaagd mag heten. Natuurlijk waren er enkele mensen, die aan hun werk bleven, wat een nijvere indruk op Sinterklaas knaakte, maar een hand geven is wel het Ifninste wat je kunt doen, vond Sinterklaas. Het spel moest echter tegen wil en dank meegespeeld worden, want er werd hem buiten verwachting een pracht van een hond aangeboden met een riant hondehok erbij. En het meisje dat Pietermanknecht met de klompen aan tegen de schenen wilde schoppeneen volgende keer de klompen uittrekken, hoor en sportief blijven Je vraagt je af hoe Sinterklaas toch alles weet, want de jongens die met een wind buks het bos in waren gegaan, kregen een houten geweer. Dat is beter speelgoed voor kleine jongens, vond Sinterklaas. Op een andere afdeling had Piet het erg gemakkelijk, want daar werd hem reeds een aardig meisje in de zak aangeboden. Tenslotte mocht ze toch blijven, gelukkig. Rest ons nog om van deze plaats af de Directie te bedanken voor het mooie ca deautje en Sinterklaas en Piet met hun begeleiders die aan de jutefabriek, de kam- garenfabriek en twee keer Holten, dan ook wel de handen vol hadden en de voe ten 's avonds voelden. Hoe Sinterklaas zo precies op tijd gewerkt heeft, 't was op de minuut af daar uit spreekt wel een jarenlang vakman schap. Tot ziens Sinterklaas en goede reis naar Spanje.

Het Anker | 1957 | | pagina 21