mmms 0nl ~T. 0. l/.-fi.Jit. ico [aal f celt 17 Een stampvolle zaal in ons Parkgebouw hield vele verwachtingen in voor de middag van 5 december j.l. De kinde ren van onze werknemers werden dan ook niet teleurgesteld over hetgeen er door T.O.V.A. werd aangeboden buiten het hoog tepunt, het bezoek van St. .Nicolaas, om. Bovendien mochten ze zelf meespelen, wat natuurlijk veel hilariteit veroorzaakte. Daar waren dan om te beginnen de drie modekoningen en de drie mannequins. Vraag nu eens aan een jongen om snel een jurk voor een aardig meisje te ma ken, alleen maar van kranten, zonder ^pelden of schaar. Alle hulde voor onze fcleine tovenaar, die zonder bedenken een ^rant nam, er een gat in maakte en deze over het hoofd van het meisje trok, zodat zij een keurige bloese had op haar lange broek. Maar tevreden was hij nog niet over dit ene werkstuk, want daarna plooide hij nog een rokje voor haar en om het ge heel te completeren, kwam er ook nog een moderne hoed bij in de vorm van een steek. „Zie ginds komt dé stoomboot" Een mooi stukje werk hoor, en deze kleine modekoning kan ervan verzekerd zijn, wan neer hij ooit in z'n leven kleermaker wordt, dat dit meisje een goede klant van hem gaat worden. Ook de sprekende pop viel in de smaak van de jeugd, maar 't was toch eigenlijk wel een heel brutale jongen: niet met twee woorden spreken en ja hoor, en nee hoor, zeggen tegen iemand die veel ouder is. Nee, die moet nog heel wat beleefdheid leren en dat merken de kin deren ook wel, want die weten beter. Bij het zingen van de St. Nicolaasliedjes kwam er weer een toekomstig beroep uit de bus, ditmaal een dirigent. En 't moet gezegd wordenhij dirigeerde als een meester. Wat klonk alles nu goed en mooi in de maat. Dit moet dan ook wel de reden geweest zijn, dat Sinterklaas on dat moment bin nen kwam schrijden. Dat is toch wel het mooiste moment van de middag. Verschil lende kinderen zongen voor hem en het ontroerde hem kennelijk. Ook voor Sin terklaas zelf is de 5e december altijd een hoogtepunt van elk jaar, want hij houdt nu eenmaal erg van kinderen en vindt het heerlijk er zoveel bij elkaar te zien. Wij moeten hem dan ook wel van deze plaats af heel hartelijk bedanken dat hij heeft willen komen, ondanks zijn verschrikke lijk drukke bezigheden. Na het vertrek van St. Nicolaas kwam het goochelen aan de orde. 't Was toch heus waar, dat de hoge hoed als een pannekoek zo plat werd geslagen en hoe is 't dan mogelijk, dat er allerlei wekkers uit wor den gehaald, die dan nog aflopen ook. Maar 't mooiste was wel de jongen die het toverdrankje opdronk en dit terug moest geven of f 25.betalen. Dat kon hij niet, maar de goochelaar wist raad. Hij maakte pijnloos een gaatje in de buik van de jon gen en onder grote hilariteit kwam het water er weer uitspuiten, precies een pomp. En zo eindigde dan weer een onvergete lijke kindermiddag met als slot het uitrei ken van een zak met St. Nicolaas-snoep, en dat deed letterlijk en figuurlijk de deur dicht. En na dit alles zeggen we van harte „tot volgend jaar Sinterklaas".

Het Anker | 1957 | | pagina 19