Huishoudschool I Huishoudschool II 12 Sneeuwballen, de traktatie voor de decembermaand Benodigdheden 2 d.l. water of twee kleine kopjes wa ter, 120 gram bloem (1 1/4 kopje), 50 gram boter, 3 a 4 eieren, V2 kopje ro zijntjes en krenten, Vs theelepeltje zout. Fijne slaolie om in te bakken. Breng 't water met zout en boter aan de kook. De bloem door een zeef schudden en er alles tegelijk ingooien. Ja heus, droog alles ineens erin Vervolgens roeren op een lage vlam, volhouden totdat het één stijve bal is. (Eerst is het wat klonterig vanzelf). Nu de pan met de stijve bal van het vuur nemen en laten bekoelen. Een heel ei er doorroeren (dus niet eerst klop pen) tot het mooi gemengd is. Flink roe ren Daarna het tweede en het derde ei er door roeren. Na toevoeging van elk ei steeds lang roeren. De gewassen en droog geschudde krenten en rozijnen er door doen. De olie in een grote pan opzetten. Leg 't deksel er altijd naast om dit er even tueel op te kunnen leggen als de vlam in de pan mocht slaan. Als de olie lauw is, de kleine balletjes deeg die men met twee lepels erin laat glijden uit laten dijen. Als ze groot en gaar zijn, goed uit laten lekken, totdat ze droog zijn. Vlak voor het presenteren dik bestrooien met poedersuiker. J. E. v. d. G. Heeft U niets meer op de pennen staan Tot nu toe zijn onze jongens er min of meer kaal afgekomen, wanneer het ging om iets te breien. Ditmaal brengen wij U een heerlijke warme skipet die een uit stekend resultaat opleverde bij het breien voor robbedoezen van 710 jaar. Benodigdheden 100 gram vierdraads wol; 4 breinaalden no. 2V2 1 celluloid zonneklep; 1 knoop. Werksteken boordpatroon1 recht 1 averecht; tricotsteek: 1 naald recht 1 naald averecht gerstekorrel1 recht 1 averecht ver springen. Eerste oorklep: Voor het bandje 3 steken opzetten, 3 x aan beide kanten 1 steek erbij maken, dan boven de 3 middelste steken een knoopsgat maken en nog 9 cm. doorbreien in boord patroon. Aan weerskanten van de midv delste steek 1 steek bijmaken (lus opne| men), en dit meerderen herhalen in elke 2e naald voor (16x), en in elke 4e naald na het midden (9x). Alle middensteken in tricotsteek, de 4 randsteken in boord patroon breien, het totaal aantal steken is dan 36; deze op een hulpnaad nemen. Tweede oorklep 9 steken opzetten, 5 naalden boordpatroon en daarna meerderen als bij de eerste oorklep, doch nu tegenovergesteld, dus na de le meerdering nog 16x na, en 9x voor het midden. De laatste naald op de

Het Anker | 1957 | | pagina 14