9 die dagen dateert ook de grote opbloei van de wandelsport in ons gewest, als bond ondergebracht in de N.U.W. En in deze bond hebben onze dames kilometers af gelegd. Het zou wel eens interessant zijn aan de hand van de wandelboekjes van de deelneemsters uit te vissen, hoe groot deze afstanden van sommige meisjes zijn. Onze wandelclub behaalde in die eerste jaren op alle concoursen steeds successen en ieder jaar weer werd in de eerste klas Ter Horst bij de topclubs aangetroffen. Deze prestatie kwam heus niet maar zo «angewaaid, doch kostte wel terdege in- panning en oefening. Men moest daartoe de wandelsport beoefenen, zoals deze in derdaad ook beoefend moet worden. Door een jury, die men op de wegen wel aan wezig weet, doch zelden ziet, worden voor verschillende onderdelen punten gegeven, b.v. voor rustig wandelen, d.w.z. zodanig, dat de natuur geen geweld aangedaan wordt en men, tijdens de wandeling, al het mooie dat de omgeving biedt, rustig kan opnemen. Verder worden punten ge geven b.v. voor de stemming in de groep, zang, het markeren van de pas wanneer dit nodig is, het passeren of laten passe ren van andere groepen, terwijl ook de leider individueel in de puntentelling wordt betrokken. Vooral de wijze, waarop hij zijn groep de grotere verkeerswegen op laat komen en de zorg, om het gevaar van de weg tot een minimum te beperken, worden met kritisch oog bekeken. Het spreekt van zelf, dat papiertjes van ulevellen, etc. na een rustpauze nooit mocen achterblijven. Mede door de vele wisselingen in onze groep werden de prestaties in de laatste jaren minder en zelfs was daarvan het vorige seizoen degradatie naar de tweede klas het gevolg'. Dat hebben de dames, die dit seizoen onze wandelclub vormden, niet op zich laten zitten. Van meet af werd se rieus aangepakt, evenals vroeger, zij het dan nu in de tweede klas. De resultaten werden zienderogen beter en ten slotte werd Ter Horst kampioen met een pun- tenaantal van gemiddeld 54. Knap gedaan dames, goed werk, leider, onze dank en onze gelukwensen. We zijn weer eerste klasser.

Het Anker | 1957 | | pagina 11